Lugol jest lekarstwem na choroby dusznicy bolesnej i krtani, które zostały z powodzeniem przetestowane w czasie. Nasze matki zawsze traktowały ból szyi dziecka tym lepkim brązowym płynem. Jest niewielu ludzi, którzy mogą twierdzić, że ten lek naprawdę pomaga. Ale metoda aplikacji jest bardzo nieprzyjemna, ale smak jest bardzo specyficzny, co bardzo często prowadzi do żmudnego popędu pacjenta. Na szczęście w końcu pojawił się lugol na gardło w formie sprayu! To znacznie ułatwia tę nieprzyjemną procedurę. Kolejnym dużym plusem jest to, że w tej formie łatwiej kontrolować dawkę leku.

Jak stosować spray lugol?

Wskazania do stosowania sprayu z lugolem pozostają takie same jak w przypadku zwykłego roztworu lugolu - są to różne choroby jamy ustnej i gardła (zapalenie migdałków, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej itp.). Lugol może być również stosowany w leczeniu niewielkich zmian skórnych i drobnych oparzeń. Ta substancja jest dobrym środkiem przeciwzapalnym i dezynfekującym.

Jak często można stosować ten lek? Większość lekarzy zgadza się, że w leczeniu dusznicy bolesnej u dzieci lek Lugol należy stosować 2-3 razy dziennie, a dorośli mogą zwiększać dawkę do 4-6 razy na dobę. Przed wstrzyknięciem leku do ust, weź mały oddech i wstrzymaj oddech. W przypadku tej procedury wystarczy jedno kliknięcie na głowicy rozpylającej. Zwykle potrzeba dwóch dni, aby znacząco złagodzić stan. Następnie można użyć zwykłych środków lub rozcieńczyć lugol wodą i po prostu płukać gardło.

Kiedy nieżyt nosa jest konieczne 3-4 razy w tygodniu przez 2-3 miesiące, aby smarować nos roztworem lugolu. Ropne zapalenia ucha można wyleczyć w ciągu dwóch tygodni, jeśli codziennie kopać w uszach na kroplę roztworu lygolovogo. Osoby cierpiące na zapalenie jamy ustnej muszą wykonać ucisk z lugolu przed pójściem spać w uszkodzonym miejscu.

Kompozycja Lugola

W kompozycji sprayu w aerozolu głównym składnikiem aktywnym jest jod. To on ma antyseptyczne działanie bakteriobójcze na stan całej jamy ustnej.

Glicerol tworzy ochronny film na dotkniętych powierzchniach i nie pozwala na zatrzymanie płynu w tkankach.

Jodek potasu w lugolu przyczynia się do lepszego rozpuszczania jodu w wodzie.

Od jakiego wieku można stosować spray do lugolu?

Czy spray lugol może być stosowany w leczeniu dzieci? Możesz zacząć używać zwykłego roztworu Lugola od 6 miesiąca życia. Ale wszystko zależy od reakcji dziecka na to lekarstwo. Niektóre z powodzeniem stosują ten lek przy pierwszych oznakach choroby gardła. Ale nie powinieneś nadużywać lugolu - może zbytnio wysuszyć śluzówkę gardła.

Aby użyć lugolu w formie sprayu, możesz rozpocząć nie wcześniej niż 5 lat. Ponieważ przed tym wiekiem bardzo trudno jest dziecku wyjaśnić, jak prawidłowo wstrzymywać oddech. Lugol nie jest również pożądany do przełknięcia. Zdarzają się przypadki, kiedy dzieci z użyciem aerozolu pojawiły się skurczem krtani - niekontrolowanym skurczem krtani, co może powodować całkowite zamknięcie spray do lyugolu gardła głośnia Zjawisko to jest obarczone możliwością ustania oddechu.

Przeciwwskazania do stosowania sprayu przeciwzapalnego u dzieci

Do użytku na zewnątrz praktycznie nie ma przeciwwskazań. Czy to jest obecność osobistej nietolerancji na składniki leku, a także poważne choroby nerek i wątroby. I, jak już wspomniano, jest to wiek dzieci do 5 lat. Nawiasem mówiąc, leczenie jamy ustnej jest aplikacją zewnętrzną.

Wszystko, co wiedziałem o Lugol, powiedziałem. A następnie zdecyduj sam: użyj sprayu dla siebie lub w staroświecki sposób - "bandaż na łyżce". Ale fakt, że ten lek naprawdę pomaga, mam nadzieję, że już zrozumiałeś.