Uczynienie salonu ekspresyjnym styl loft to raczej odważna decyzja, którą podejmują głównie kreatywni ludzie, miłośnicy awangardy i eksperymenty. Ojczyzną tego stylu jest Ameryka. To właśnie tam, w połowie ubiegłego stulecia, zaczęły się masowe osiedlanie się nieprzemysłowych pomieszczeń przemysłowych i powstał styl, który dosłownie tłumaczy się jako "górne pokoje magazynu".

To również implikuje koncepcję tego stylu, który zakłada maksymalną swobodę w pokojach i atmosferę demokracji. W związku z tym projekt salonu w stylu strychu jest zredukowany do minimum grodzi w mieszkaniu i połączenie "starych" i poobijanych materiałów wykończeniowych z najnowszymi osiągnięciami ludzkości.

Cechy stylu Loft

Niezwykły styl loftu przejawia się nie tylko w nietypowych materiałach wykończeniowych, ale także w oryginalnych pomysłach projektowych, niecodziennym wystroju, a także utylitarnym minimalizmie:

  1. Apartamenty urządzone w stylu "poddasza" nie są podzielone ścianami na osobne pokoje. W celu podziału funkcjonalnego jednej przestrzeni projektanci stosują techniki strefowania wizualnego przy użyciu mebli lub różnych materiałów wykończeniowych na ścianach i podłodze. Więc kuchnia i salon w stylu loftu można podzielić między sobą przez ladę barową, partycję lub specjalne wykończenie.
  2. W stylu loftu obowiązkowe jest harmonijne połączenie różnych rozwiązań architektonicznych. Na przykład na tle murów można znaleźć najnowocześniejsze jednostki kuchenne.
  3. W celu lepszego przeniknięcia do mieszkania na poddaszu naturalnego światła, a także do kontemplowania pejzaży miejskich, ten styl kategorycznie odrzuca dekorację okien za pomocą jakichkolwiek zasłon lub zasłon.
  4. Wykończenie na poddaszu jest bardzo szorstkie, takie jak: niezgrabny tynk, nierówny mur, podłoga z desek, odkryte drewniane belki i rury wentylacyjne, które są otwarte dla wzroku.
  5. Meble we wnętrzu salonu na poddaszu powinny stanowić centralny element projektu mieszkania, ale nie powinno to być zbyt wiele. W tej kwestii możesz dać pełną grę swojej wyobraźni, ponieważ dozwolone jest łączenie dowolnych materiałów, kosztownej skóry z prostymi tkaninami, szorstkiego drewna z kamieniem, szkła lotniczego z chromowanym metalem. W tym ekskluzywnym meblu można stanąć obok zabytkowej rzeczy. Ale w tym stylu meble nie powinny "chować" rzeczy, to znaczy na poddaszu nie ma drzwi ani drzwi. Szafy i komody nie są używane. Ich miejsce zajmują nisze i wieszaki podłogowe. Ponadto meble powinny być wyposażone w kółka, aby bez problemów przestawić się na odpowiedni nastrój.
  6. Najnowocześniejsza technologia w mieszkaniu na poddaszu powinna być jak największa. I to jest jeden z najważniejszych warunków tego stylu.
  7. Standardowe i znane ozdoby do oczu i akcesoria do domu w stylu loft nie akceptuje. Wazony, obrazy w ich klasycznym znaczeniu, elementy wykonane z tkanin, wszystkie elementy wystroju, które tworzą przytulne wnętrze w klasycznym wnętrzu, nie są używane na poddaszu. Dekoracją pomieszczenia mogą być chwytliwe plakaty, znaki drogowe i nowoczesne dzieła sztuki, w razie potrzeby mogą być umieszczone na podłodze pod ścianą.

Salon w stylu loft powinien być czymś bardzo niezwykłym. Tutaj, obok szorstkiej belki sufitowej, nowoczesny luksusowy żyrandol będzie wyglądał świetnie, a drogi telewizor plazmowy powinien wisieć na nieotynkowanym murem. Proste i bezpretensjonalne wnętrze musi koniecznie korespondować z duchem miejskiego stylu. Ale ogólnie rzecz biorąc, projekt mieszkania z pewnością odzwierciedla charakter i upodobania właścicieli domu.

Pokój dzienny w stylu loftu1Pokój dzienny w stylu LoftPokój dzienny w stylu loftu3
Pokój dzienny w stylu loftu4Pokój dzienny w stylu loftu5Pokój dzienny w stylu loftu 6
Kuchnia w stylu salonu na poddaszu 1Kuchnia w stylu salonu na poddaszu 2Kuchnia w stylu salonu na poddaszu 3