Niestety, nie zawsze jest możliwe wyposażenie oddzielnego pokoju dla dziecka w mieszkaniu, więc musisz się połączyć pokój dzienny z przedszkola. Takie rozwiązanie problemu pozwala, w rezultacie, na zapewnienie dziecku osobistego kąta, a jednocześnie pozostawia członkom rodziny możliwość korzystania z oddzielnego obszaru rekreacyjnego. Decyzja o projekcie w tym samym czasie, bezpośrednio zależy od wieku dziecka.

Rozwiązania projektowe salon i przedszkole w tym samym pomieszczeniu

Jeśli dziecko jest w wieku niemowlęcym, wystarczy wyposażyć narożnik w łóżeczko w salonie. pieluszki oddzielając go od ekranu od reszty pokoju.

Aby uzyskać podział na pomieszczenia do pokoju dziennego i pokoju dziecięcego dla starszego dziecka, należy przeznaczyć więcej miejsca, ponieważ powinno wystarczyć nie tylko do spania, ale także do gier i zajęć. Łącząc pokój dzienny z pokojem dziecięcym, pojawia się wiele zadań, które należy rozwiązywać kompetentnie.

Konieczne jest staranne przemyślenie projektu pomieszczenia, które łączy salon z pokojem dziecinnym, tak aby przestrzeń przeznaczona do użytku przez dziecko nie została przejęta. W tym celu strefa przeznaczona dla dziecka powinna znajdować się najdalej od drzwi wejściowych do pokoju.

Dobrym rozwiązaniem do dzielenia pokoju na różne strefy są ruchome przegrody, mogą być wykonane z płyty gipsowo-kartonowej i mają łukowe otwory do wejścia. Możesz użyć przegrody wykonanej z matowego szkła, pozwoli to zachować więcej światła. Ale można użyć zasłon z bambusa lub koralików, jeśli powierzchnia pomieszczenia jest niewielka.

Możliwe jest również zastosowanie mebli szafkowych lub tapicerowanych w celu oddzielenia strefy rekreacyjnej dziecka od strefy dla gości. Jakakolwiek metoda jest używana przy dzieleniu pokoju na strefy, najważniejsze jest to, że jest wygodny i wygodny.

Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju1Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju2Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju3
Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju4Pokój dzienny i pokój dziecięcy w jednym pokoju5Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju6
Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju7Pokój dzienny i pokój dziecinny w jednym pokoju8Pokój dzienny i pokój dziecięcy w jednym pokoju9