Dzisiaj wiele osób stało się właścicielami niewielkich mieszkań miejskich zbudowanych według starych standardów. Ze względu na brak miejsca, czasami konieczne jest połączenie kilku stref funkcjonalnych. Tak więc w sypialni jest miejsce na biuro, salon połączony jest z jadalnią, a przedpokój służy do dużej szafy. Jednym z tych rozwiązań jest połączenie sypialni i salonu w jednym pokoju. Twórcy Inventive oferują wiele ciekawych pomysłów na połączenie strefy rekreacyjnej ze strefą komunikacji z gośćmi. Jak to zrobić? Spróbujmy to rozgryźć.


Pomysły na salon Sypialnia

Obecnie istnieje kilka skutecznych sposobów zaprojektowania sypialni salonu:
  1. Przekształcanie mebli . Ta opcja jest bardzo prosta i nie implikuje dużej wyobraźni. Wystarczy uzyskać przesuwaną sofę, która z łatwością zamienia się w wygodne łóżko. Pamiętaj jednak, że ta sofa stanie się miejscem spotkań dla ludzi, tak jak to będzie w strefie "recepcji". Jeśli ten fakt Cię myli, możesz podnieść łóżko z szafą. Dzięki temu łóżko będzie ukryte przed oczami, a jednocześnie dobrze wpasuje się do wnętrza.
  2. Ustaw "przeszkody" . Ta opcja spodoba się tym, którzy chcą wizualnie oddzielić łóżko, bez uciekania się do transformatora meblowego. Oddziel to miejsce od łóżka grubą zasłoną, półkami lub dekoracyjną konstrukcją z plastiku / płyt kartonowo-gipsowych. Eksperci zalecają wyposażenie sypialni przy oknie i umieszczenie jej jak najdalej od wejścia.
  3. Użyj podium . Mała konstrukcja zawieszona nad łóżkiem zapewni dodatkową przestrzeń. Na podium można zaprojektować obszar roboczy lub stworzyć salon, dekorując go poduszkami i niskim chińskim stołem.

Specjaliści zalecają, aby wziąć podział na strefy sypialnia salon. Do pokoju wyglądało na przestronne i wygodne, lepiej zrezygnować z konstrukcji ścian. Jeśli zdecydujesz się na oddzielenie sypialni od regału dla gości, wybierz konstrukcję z półkami, jeśli są to zasłony, a następnie podnieś przezroczystą glazurę z gwintowanymi zasłonami. Jeśli kanapa i łóżko znajdują się w tym samym pokoju, upewnij się, że sofa została odwrócona do łóżka. Tak więc osoba śpiąca nie poczuje, że jest w zasięgu wzroku gości.

Projektowanie wnętrz salon sypialnia

Przed połączeniem sypialni i salonu należy wziąć pod uwagę wystrój wnętrza. W celu dokładniejszego podziału przestrzeni na strefy pożądane jest stosowanie różnych materiałów wykończeniowych. Strefę snu można więc rozróżnić tapetą pastelowych tonów, a salon można pokryć tapetą o bardziej nasyconych i dynamicznych odcieniach. Ponadto można użyć różnych pokryć podłogowych. Recepcja jest parkiet i leżał na kanapie mały dywanik, a część wypoczynkowa pokryta dywanem. To będzie służyć jako milcząca linia podziału.

Projektanci powinni przeprowadzać wszystkie pomieszczenia w tym samym stylu i nie uciekać się do stosowania zbyt skomplikowanych rozwiązań projektowych i obfitego wystroju. Udekoruj wnętrze dużego wazon , kilka statuetek lub stylowy cień. Drobne detale i niepotrzebne akcenty psują jedynie projekt małego mieszkania i odbierają poczucie integralności.

Ostrożnie podejdź do wyboru mebli do sypialni salonu. Najlepszą opcją będzie przestronna szafa. Możesz w nim umieścić wszystkie swoje ubrania, a w przypadku przybycia gości możesz szybko umieścić tam wszystkie rzeczy, które nie są na miejscu i szybko uporządkować rzeczy. Pożądane jest zainstalowanie telewizora w strefie dla gości, aby hałas nie przeszkadzał urlopowiczom.

Pokój dzienny w pokoju 1Pokój dzienny w pokoju 2Pokój dzienny w pokoju 3
Salon sypialnia w jednym pokoju 4Salon sypialnia w jednym pokoju 5Salon sypialnia w jednym pokoju 6
Pokój dzienny w pokoju 7Pokój dzienny w pokoju 8Pokój dzienny w pokoju 9