Hołd dla mody, niezadowolenie z wyglądu, obrażenia lub wady wrodzone sprawiają, że myślisz o fundamentalnej zmianie w niektórych częściach ciała. Operacja wargi jest jedną z najczęstszych przyczyn kontaktu ze specjalistą w chirurgii plastycznej. Jaka jest dobra i podstępna taka procedura? Jakie są metody jego prowadzenia? O tym - w naszym dzisiejszym artykule.

Laser górnej górnej lipy z tworzywa sztucznego

Patologia ucha górnej wargi najczęściej diagnozowana jest w szpitalu. Dziecko, którego uzdę jest zbyt krótka, może mieć trudności z ssaniem, w przyszłości ma nieprawidłowe ukąszenie, problemy z dziąsłami, wzrost i kształt górnych siekaczy. W związku z tym rodzice takich dzieci są natychmiast proszeni o operację przycięcia uzdy górnej wargi. Jeśli nie zaobserwowano widocznych problemów w okresie niemowlęcym, krótki wędzidełko jest przycinane po 3 latach lub po pojawieniu się górnych siekaczy.

Plastikowe usta uzdy - to nie kaprys, ale widoczna potrzeba dalszego pełnego rozwoju okruchów. Ponieważ operacja nie jest skomplikowana, trwa średnio 15 minut. Przeprowadzić tę procedurę za pomocą miejscowych leków znieczulających (iniekcji, żelu).

Plastyczne uzdy można zrobić na dwa sposoby:

  • normalne przycinanie skóry głowy;
  • plastik z laserem.

Druga, bardziej nowoczesna metoda jest stosowana za pomocą urządzenia laserowego, które działa w następujący sposób: wiązka laserowa "rozpuszcza" punkt mocowania krótkiego uzdy. Po takiej operacji ryzyko infekcji rany zostaje znacznie zmniejszone, ponieważ krawędzie odcięte przez wiązkę laserową są odcięte. Nie jest również wymagane szycie, co znacznie skraca czas zabiegu. Uzdrawianie odbywa się w bardzo krótkim czasie. Po 4-5 dniach pacjent odczuwa i zachowuje się jak zwykle. Plastyk ujścia dolnej wargi jest wykonany dokładnie w ten sam sposób.

Operacja warg - chemioterapia

Chelioplastyka to zmniejszenie lub zwiększenie warg. Aby poprawić wygląd wielu kobiet, pomyśl o działaniu tego rodzaju. Ale możliwość lub konieczność chirurgii plastycznej ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Zmiana kształtu i rozmiaru warg przez operację odbywa się w znieczuleniu ogólnym (sen chirurgiczny) i trwa z reguły od 30 do 50 minut. Plastik górnej wargi zapewnia z reguły zmianę kształtu zgodnie z pewnymi normami, które istnieją w nowoczesnej chirurgii plastycznej i spełniają obecne kanony piękna.

Jednym z wymagań jest proporcjonalność górnej i dolnej wargi. Wierzch powinien być trochę cieńszy niż spód. Również, gdy plastik górnej wargi wyraźnie odróżnia linię graniczną koloru między skórą twarzy i warg. Plastykę dolnej wargi wykonuje się również zgodnie ze wszystkimi standardami, obserwuje się proporcjonalność i rozróżnia kontur warg. W trakcie zabiegu chemioterapia, w zależności od życzenia i stanu warg pacjenta, osiąga różne wyniki:

  • zwiększenie objętości warg ;
  • zmniejszenie objętości ust;
  • wznowienie pełnych ust po zmianach związanych z wiekiem;
  • podnosząc kąciki ust;
  • zmniejszanie wysokości skóry górnej wargi.

Aby zwiększyć objętość warg, stosuje się syntetyczne absorbowalne wypełniacze oparte na kwasie hialuronowym lub tkance tłuszczowej pacjenta. Nieudana plastikowa warga jest dziś bardzo rzadko obserwowana po operacji.

Wynik można obiektywnie ocenić dopiero po wygojeniu się szwów i zniknięciu obrzęku - około 2 tygodnie po zabiegu. Górna warga Najczęstszą wadą plastyku warg jest nieprawidłowe wprowadzenie wypełniacza.

Korekta konturu ust przy użyciu kwasu hialuronowego

Oprócz chirurgicznych tworzyw sztucznych warg, istnieją metody wtrysku w celu poprawy ogólnego wyglądu. Nie wymagają interwencji chirurgicznej, wprowadzania środków znieczulających i długiego procesu gojenia. Wynik tej korekty ust jest zauważalny natychmiast.

Wprowadzenie na bazie żelu kwas hialuronowy pod skórą warg pozwala tworzyć pożądany kontur, zwiększyć usta, aby uzyskać prawidłowy kształt i odpowiednie proporcje. Taki wzrost warg - plastik z kwasem hialuronowym - prawie nie ma przeciwwskazań. W tym przypadku materiał wypełniający jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego składu komórkowego skóry.