Trądzik lub trądzik to poważna choroba skórna, która powoduje dyskomfort i podważa zaufanie osoby do własnej atrakcyjności, ponieważ trądzik zwykle pojawia się w widocznych obszarach ciała.

Istnieje wiele leków do walki z wysypką. Levomekol jest jednym z najtańszych, ale dość skutecznych leków - więcej niż jedno pokolenie nastolatków uratowało tę maść od trądziku i kosztuje około 0,5 USD.

Dlaczego Levomecol pomaga w leczeniu trądziku?

Maść zawiera antybiotyk chloramfenikol, który należy do grupy lewomycetyny. Metylouracyl, który przyspiesza regenerację komórek, jest stosowany jako zaróbka w leku. Polietylen i tlenek polietylenu pełnią rolę polimerowej bazy w maści na trądzik Levomekol.

Antybiotyk z chloramfenikolem jest skuteczny wobec bakterii Gram-dodatnich i beztlenowców, a także riketsji, krętków i chlamydii. Staphylococcus i streptococci, Clostridium perfringens i Pus są wrażliwymi sztyftami na lek.

Metylouracyl w ramach Levomecola zwalcza trądzik w następujący sposób: łagodzi stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran i łagodzi obrzęki, wciąga ropę z głębokich warstw skóry do zewnętrznych.

Wskazania do stosowania Levomekol

Lek jest przepisywany na:

  • ropne zapalenie skóry;
  • owrzodzenia troficzne;
  • oparzenia 2 i 3 stopnie;
  • ropiejące rany;
  • wrze.

Pomaga Levomekolowi w trądziku podskórnym, przyspieszając proces ich dojrzewania i eliminując zaczerwienienie, obrzęk, stan zapalny. Trądzik o dojrzałej konsystencji jest przydatny w leczeniu tej maści, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji z ropnia na sąsiednie obszary.

Jak stosować levomekol na trądzik?

W przypadku trądziku lek stosuje się miejscowo na główkach trądziku. Czasami nawet na zdrowej i niezapalnej skórze pojawia się jeden bolesny pryszcz: w tym przypadku należy pocierać odrobinę maścią w zaczerwieniony obszar czystymi palcami, a następnie nałożyć na nią dużą kroplę maści i przykleić ją mocno na wierzchu. Tak więc Levomekol na trądzik na twarzy i innych obszarach działa bardziej efektywnie ze względu na lepsze wchłanianie leku w tkance. Podczas leczenia wysypki konieczne jest zachowanie sterylności: skóra musi być oczyszczona, dezynfekowane ręce, należy używać tylko jednorazowego plastra lub bandaża.

Zastanawiając się, czy można rozmazać trądzik za pomocą Levomecoleum, warto również zauważyć, że lek ten jest również przydatny w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia skóry, na przykład w postaci zadrapań, skaleczeń. Wystarczy zastosować maść na noc, a już rano rana zacznie zaciskać i przestać chorować.

Środki ostrożności

Pojawiają się alergie na lewomekol, ale są niezwykle rzadkie. Aby grać bezpiecznie, warto przeprowadzić test testowy: nałóż małą maść na wewnętrzną fałdę łokcia. Jeśli skóra staje się czerwona, swędzi, oznacza to, że niektóre składniki leku nie odpowiadają Ci.

Jak już wspomniano, antybiotyk jest częścią maści i dlatego powstaje pytanie: czy lewomekol z trądziku pomaga w jego stałym stosowaniu? Odpowiedź jest negatywna: mikroorganizmy zaczynają się do tego przyzwyczajać wcześniej czy później, ponieważ chloramfenikol pomaga zwalczać ropne wysypki tylko w przypadku rzadkiego stosowania. Z tego samego powodu nie należy stosować leku w postaci kremu: stosować levomekol maść trądzikowa powinno być punktem, w przeciwnym razie mikroflora skóry przyzwyczai się jeszcze szybciej do antybiotyku.

Przeciwwskazania do stosowania leków

Kobiety karmiące piersią nie są zalecane do leczenia krost z tą maścią. Lewowekol jest przeciwwskazany w przypadku trądziku i osób z nadwrażliwością na chloramfenikol i metyluracyl.

Nie możesz użyć leku jako środka zapobiegawczego trądzik - działa tylko na pojawiającą się wysypkę, w przeciwnym razie skóra zostanie uszkodzona z powodu naruszenia jej mikroflory.