Na zawsze pozbyć się niepotrzebnych włosów może być tylko radykalną metodą, niszcząc mieszki włosowe, z których rosną. W nowoczesnej kosmetologii wykorzystuje się do tego promieniowanie laserowe o dużej gęstości energii. Technologia zapewnia szybką i prawie bezbolesną eliminację defektu bez uszkadzania skóry i naczyń krwionośnych.

Depilacja - strefy

Za pomocą rozważanej procedury możliwe jest całkowite zniszczenie mieszków włosowych na jakiejkolwiek części ciała z nadmiarem "roślinności". Laserowe usuwanie włosów przeprowadza się w takich strefach:

 • standardowe bikini (obszary biodra wzdłuż linii wokół kąpielówek)
 • głębokie bikini (dodatkowo: łono, warg sromowych i zgięcie między pośladkami);
 • osoba;
 • pachy i ramiona;
 • stopy.

Laserowe usuwanie włosów Bikini

Włosy łonowe często rosną nie tylko w miejscach intymnych, ale także na pobliskiej skórze. Ta wada jest szczególnie niewygodna podczas wizyty w basenie, saunie lub na plaży. Laserowa depilacja strefy bikini pomoże wyeliminować niechciane owłosienie wokół majtek i kąpielówek. W tym obszarze mieszki łatwo się psują, ponieważ są duże i zawierają dużo melaniny.

depilacja laserowa strefy bikini

Depilacja laserowa strefy głębokiego bikini

Obecność niepożądanej "roślinności" w tym obszarze organizmu jest niehigieniczna, komplikuje opiekę nad narządami płciowymi i może stać się korzystnym środowiskiem do rozprzestrzeniania się patogennych mikroorganizmów. W przeddzień wyjazdu na wakacje zaleca się takie laserowe usuwanie włosów - głębokie bikini bez włosów pozwoli na noszenie każdego, nawet bardzo szczerego, kostiumu kąpielowego i będzie wyglądać seksownie.

Zniszczenie mieszków włosowych zapewnia lepszy efekt estetyczny. Jakość laserowego usuwania włosów zapobiega pojawieniu się podrażnienia i wrastanie wałków włosowych, tak jak po użyciu wosku, shugowania, depilatora lub maszynki do golenia. Skóra pozostaje zdrowa i idealnie gładka, bez zaczerwienień, zaognionych stref i ropnych pryszczów.

Laserowe usuwanie owłosienia

Pozbycie się wąsów i wąsów jest jednym z najtrudniejszych zadań dla kobiety. Golenie ich nie ma sensu, a ciągłe wyciąganie włosów za pomocą jakichkolwiek środków wywołuje podrażnienia i obrzęki, negatywnie wpływa na małe naczynia krwionośne. Laserowe usuwanie owłosienia to optymalne i długoterminowe rozwiązanie opisywanego problemu.

laserowe usuwanie owłosienia

Skuteczność i wymagana liczba sesji zależy od koloru i zawartości pigmentu w mieszkach włosowych. Jeśli jest ciemno i dużo, jest to całkiem prawdziwe laserowe usuwanie włosów na twarzy na zawsze. Kiedy "roślinność" jest lekka i działa, konieczne będzie więcej procedur i okresowych powtórzeń kursów, aby skonsolidować wyniki i zmaksymalizować jakość eliminacji defektów.

Depilacja laserowa pach

Skóra pod rękami kobiet jest głównie golona, ​​dla celów higienicznych musi być stale gładka, szczególnie w czasie upałów, gdy pot zwiększa się. Alternatywą dla takiej wyniszczającej pielęgnacji jest laser - pachy na zawsze pozostaną bez włosów po 4-6 sesjach w salonie. Mieszki w tym rejonie są rzadkie i duże, zawierają wysokie stężenie melaniny, są łatwo przetwarzane przez promieniowanie.

depilacja laserowa pach

W tym samym czasie kosmetolodzy otrzymują pełne laserowe usuwanie włosów od poziomu rąk do linii ramion. Kobiety często ignorują górne kończyny, wolą nie usuwać włosów, nawet jeśli są długie, ciemne i grube. Wygląda to nieestetycznie i dziwnie, zwłaszcza gdy inne obszary są pozbawione roślinności.

Depilacja laserowa nóg

Walkę z defektem w prezentowanych obszarach można prowadzić różnymi technikami, z których większość wywołuje wrzenie i irytację. Depilacja laserowa nóg nie powoduje takich problemów i daje efekt długotrwały. Szczególnie polecana procedura dla właścicieli skóry skłonnych do suchości i stanów zapalnych, tworzenie siatek naczyniowych przy użyciu wosku lub pasty cukrowej. Laserowe usuwanie włosów ma destrukcyjny wpływ tylko na mieszki włosowe. Otaczające tkanki, w tym elementy układu krążenia, pozostają zdrowe i nienaruszone.

laserowe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie włosów - przeciwwskazania

W przypadku rozważanej technologii istnieje lista stanów, w których jest to absolutnie zabronione, oraz lista patologii, w których jej zachowanie jest dozwolone, ale jest wstępnie uzgodniona z lekarzem. Przypadki, gdy kategorycznie niedozwolone jest depilacja laserowa - przeciwwskazania:

 • nowotwory onkologiczne;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • indywidualna nietolerancja na promieniowanie;
 • cukrzyca (zdekompensowana);
 • ciąża i karmienie piersią;
 • somatyczne choroby dermatologiczne;
 • zakaźne patologie;
 • ciężkie choroby krwi.

Względny zakaz depilacji laserowej jest skuteczny w następujących sytuacjach:

 • świeżo otrzymany oparzenie słoneczne przez okres do 2 tygodni;
 • zaostrzenie przewlekłych chorób skóry (egzema, zapalenie skóry, opryszczka lub łuszczyca);
 • obecność wielu moli w proponowanym obszarze leczenia;
 • tendencja do tworzenia tkanki bliznowicy keloidowej;
 • alergia w ostrym nurcie;
 • żylaki dużych i małych żył;
 • choroby wirusowe dróg oddechowych;
 • obecność mechanicznego uszkodzenia skóry (zadrapania, owrzodzenia, oparzenia lub otarcia);
 • ostatnie usuwanie włosów za pomocą pasty cukrowej, szczypcy, wosku lub nici;
 • wiek przed dojrzewaniem do dojrzewania płciowego.

Laserowa procedura usuwania włosów

Laserowa procedura usuwania włosów

Działanie opisanej techniki opiera się na zdolności melaniny (pigmentu, farbowania włosów), która jest skoncentrowana w łodydze i mieszku włosowym, aby absorbować światło o określonej długości. Laserowe usuwanie włosów to proces fal radiacyjnych o wyraźnym kierunku i dużej gęstości energii. Podczas zabiegu melanina pochłania światło emitowane przez aparat, nagrzewa się pod jego działaniem i niszczy:

 • komórki strefy wzrostu włosa (matrycy);
 • otaczające gruczoły łojowe;
 • naczynia krwionośne i limfatyczne odpowiedzialne za odżywianie żarówki.

Po depilacji laserowej, mieszek włosowy umiera, a włosy wyrastające z niego wypadają wraz z korzeniami. Proces leczenia skóry jest następujący:

 1. Obszary z depilacją są dezynfekowane środkiem antyseptycznym. Jeśli klient ma niski próg bólu, naskórek jest wstępnie nasmarowany miejscowym środkiem znieczulającym.
 2. Skórę nakłada się żelem, który poprawia przewodnictwo promieniowania i ułatwia przesuwanie się dyszy laserowej w celu depilacji.
 3. Master wybiera optymalną intensywność i długość fali w zależności od koloru, gęstości i grubości usuwanych włosów.
 4. Klient i specjalista noszą okulary ochronne.
 5. Lekarz nakłada dyszę urządzenia laserowego na skórę i stopniowo ją przetwarza. Epilacja wygląda jak jasne i krótkie błyski, odczuwa mrowienie i ciepło w strefie wzrostu włosów.
 6. Na końcu żel przewodzący zostaje usunięty, skóra jest ponownie oczyszczona i zdezynfekowana.
 7. Aby złagodzić podrażnienia i zaczerwienienia na obszarach depilowanych, często stosuje się preparat kojący - Pantenol.
 8. Po 10-20 minutach nadwyżki środków usuwa się za pomocą serwetki, a procedurę laserową uznaje się za zakończoną.

Aby osiągnąć pożądany efekt, należy prawidłowo przygotować się do depilacji:

 1. 14 dni przed wizytą w salonie, nie opalaj się i nie wyciągaj włosów, przestań brać antybiotyki.
 2. Przez trzy dni nie nakładaj na skórę jakiegokolwiek produktu zawierającego alkohol.
 3. 5-8 godzin powierzchni poddanych zabiegowi golenia.

Aparaty do depilacji laserowej

Aparaty do depilacji laserowej

W postępującej kosmetologii stosuje się 3 typy urządzeń:

 • dioda;
 • neodym;
 • aleksandryt.

Który laser najlepiej nadaje się do usuwania włosów, specjalista decyduje na podstawie:

 • typ i odcień skóry;
 • kolor i gęstość niepożądanej "roślinności";
 • grubość wałów włosowych.

Laserowe usuwanie włosów diodowych

Prezentowana kategoria urządzeń nadaje się do obróbki tylko lekkich europejskich typów skóry. To urządzenie jest kupowane przez większość klinik i gabinetów kosmetycznych, ponieważ jest niedrogie i łatwe w utrzymaniu, ale depilacja laserem diodowym ma wiele wad:

 • włosy nie wypadają natychmiast, ale przez następne 2 tygodnie;
 • średnica wiązki światła jest zbyt mała, co zwiększa ryzyko poparzeń i obecności pominiętych miejsc;
 • Nie można dezynfekować dyszy jakościowo - nie można jej usunąć.

Depilacja za pomocą lasera neodymowego

Rozważany rodzaj urządzeń jest najsilniejszy, dlatego przy jego pomocy można usunąć włosy z dowolnego rodzaju naskórka, a także bardzo lekkie i jak najciemniejsze. To jedyne urządzenie, które może obsługiwać skórę swą i afroamerykańską. Inne zalety lasera neodymowego - usuwanie włosów jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje oparzeń, dysza jest całkowicie zdemontowana i zdezynfekowana.

Wady urządzenia:

 • zachorowalność w porównaniu z innymi typami laserów;
 • Nie usuwaj cienkich i jasnych włosów;
 • działa powoli, wymagane są długie i częste procedury.

Depilacja laserowa za pomocą lasera aleksandrytowego

To urządzenie ma najszerszą średnicę wiązki światła i unikalny system chłodzenia, który zapewnia najszybsze i bezbolesne prowadzenie sesji. Podczas zabiegu laserowego zewnętrzna część włosów płonie, więc efekt ich usunięcia jest natychmiast zauważalny. Urządzenie jest wyposażone w dużą liczbę zdejmowanych przystawek, które są łatwo dezynfekowane i sterylizowane chemicznie. Jedyny negatywny charakterystyczny laser aleksandrytowy - depilacja jest możliwa tylko na skórze typu europejskiego. W przypadku opalonego i śniadego naskórka używanie go jest bez znaczenia i niebezpieczne.

Który laser usuwa blond włosy?

Słabo pigmentowana "roślinność" jest lepiej eliminowana przez diody i urządzenia typu aleksandrytowego. Doświadczeni specjaliści preferują ten ostatni rodzaj aparatury, ponieważ przy ich pomocy skutecznie usuwa się nawet cienkie, rozmyte włosy na twarzy. Depilacja laserowa górnej wargi i brody wykonywana jest głównie za pomocą instrumentu aleksandrytowego ze względu na dużą szybkość przetwarzania i minimalną bolesność zabiegu. Kolejny plus tej kategorii urządzeń - nie trzeba golić włosów na twarzy, będą się palić podczas sesji.

Korzyści i szkody związane z depilacją laserową

Korzyści i szkody związane z depilacją laserową

Opisana technologia zwalczania wzrostu niepotrzebnych włosów ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami ich usuwania (poprzez woskowanie, shugowanie i ciągnięcie za pomocą depilatora):

 • wydajność;
 • względna bezbolesność;
 • wynik długoterminowy;
 • bezpieczeństwo;
 • brak zapalenia i wrastających włosków;
 • szybkość.

Negatywne konsekwencje depilacji laserowej są rzadkie i w pewnych okolicznościach:

 1. Reakcje alergiczne. Obserwowane u osób z indywidualną nietolerancją promieniowania świetlnego o wybranej długości fali.
 2. Oparzenia naskórka. Powstają tylko z powodu złego lub wadliwego układu chłodzenia w instalacji laserowej, niskiej umiejętności lub błędu specjalisty od usuwania włosów.
 3. Zapalenie spojówki, pogorszenie ostrości wzroku i światłowstręt. Patologie rozwijały się, gdy podczas zabiegu oczy nie były chronione specjalnymi szkłami, a wiązka lasera przypadkowo spadła na powłokę oka.
 4. Zaostrzenie przewlekłych chorób dermatologicznych, często - opryszczka. Występuje u pacjentów z osłabionym układem odpornościowym.
 5. Zapalenie mieszków włosowych. Występuje w obecności nadmiernego pocenia się pacjenta lub wrodzonej predyspozycji do tworzenia ropnych jam.
 6. Przebarwienia skóry. Jest rejestrowany, gdy sprzęt laserowy nie jest odpowiednio dobrany i długość fali.

Wymienionych problemów można łatwo uniknąć, jeśli z wyprzedzeniem zapoznasz się z rynkiem ofert i wybierzesz salon i master o dobrej reputacji i dostępności wszystkich niezbędnych certyfikatów. Ponadto możesz zabezpieczyć się przestrzegając zasad okresu rehabilitacji po depilacji za pomocą lasera:

 1. Nie opalaj się przez 15-20 dni.
 2. Nie odwiedzaj basenów, łaźni, nie bierz gorących kąpieli przez 72 godziny.
 3. Nie używaj kosmetyków z alkoholem.