Usuwanie nadmiaru "roślinności" na ciele w chwili obecnej jest nie tylko koniecznością w przypadkach, gdy trzeba nosić miniaturowy strój kąpielowy, ale także zasadę dobrego tonu dla każdej nowoczesnej kobiety. I chociaż depilacja okolic bikini nadal powoduje wiele zakłopotania, kobiety decydują się na nią ze względu na estetykę i wygodę.

Głęboka depilacja okolic bikini pozbawia włosy nie tylko części łonowej, ale także obszarów zewnętrznych narządów płciowych i krocza. To usuwanie włosów jest również nazywane brazylijskim, ponieważ salon, w którym oferowano tę usługę po raz pierwszy, znajdował się w tym kraju.

Metody głębokiej depilacji obszaru bikini

Istnieje kilka metod usuwania włosów w okolicy intymnej, wśród których są zalecane i mniej pożądane. Rozważmy bardziej szczegółowo podstawowe metody, podkreślając ich zalety i wady.

Depilacja woskiem w strefie bikini

Jest to dość popularny sposób na pozbycie się niechcianych włosów, w tym w okolicy bikini, ze względu na stosunkowo niski koszt i prawie całkowity brak przeciwwskazań (z wyjątkiem alergii na wosk). W wyniku zabiegu zatrzymuje się wzrost włosów do czterech tygodni i stopniowo, po każdej regularnej procedurze, włosy stają się cieńsze, bardziej miękkie lub zupełnie zanikają.

Wady głębokiego woskowania w bikini stanowią wysokie ryzyko wrastanie włosów i silne podrażnienia. Ponadto procedura depilacji woskiem jest dość bolesna, nawet podczas stosowania znieczulenia.

Głębokie usuwanie owłosienia metodą shugowania

Ta metoda jest podobna do woskowania, ale tutaj stosuje się pastę cukrową do usuwania włosów. Zalety to możliwość zastosowania nawet przy bardzo małej długości włosów, a także hipoalergiczność, niska inwazyjność i mniejsze ryzyko wrastania włosów. Wadą, jak w poprzedniej metodzie, jest bolesna procedura.

Depilacja depilatora w głębokim bikini

Niewątpliwą zaletą tej metody jest dostępność i możliwość niezależnej implementacji procedury, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Do usuwania włosów miejsca intymne wymagają urządzenia ze specjalną dyszą. Zabieg jest również bolesny, dlatego zaleca się odparowanie obszaru bikini przed usunięciem włosów. Idealnym modelem depilatora w tym przypadku będzie ten, który może pracować bezpośrednio pod wodą. Przy regularnym stosowaniu depilatora niechciane włosy stopniowo stają się cieńsze i przestają rosnąć. Niestety ta metoda ma również wysokie ryzyko wrastania włosów.

Fotoepilacja głębokiego bikini

Ta metoda opiera się na zniszczeniu mieszków włosowych energią pulsującego światła. W trakcie jednej procedury usuwa się tylko te włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego, aby uzyskać gładką skórę, konieczne jest przeprowadzenie procedur (z reguły około 8 sesji). Ta metoda ma wiele przeciwwskazań, Depilacja laserowa w głębokim bikini z którym powinieneś zdecydowanie przeczytać. Istnieje ryzyko poparzenia na leczonym obszarze. Plus fotoepilacja ma niską bolesność i długotrwały efekt.

Depilacja laserowa głębokie bikini

Wielu specjalistów i klientów salonów uważa metodę laserową za najbardziej odpowiednią do głębokiej depilacji okolic bikini. Należy jednak pamiętać, że nadaje się tylko do ciemnych włosów. W przeciwieństwie do wszystkich metod omówionych powyżej, ta procedura jest najbardziej skuteczna i bezpieczna. Efekt laserowy jest praktycznie bezbolesny, po tym jak nie ma już wrastających włosków. Aby osiągnąć najlepszy efekt, wymagane są kilka sesji.