W wyniku infekcji w uchu wewnętrznym lub w wyniku urazu może rozpocząć się stan zapalny - zapalenie błędnika, którego objawy i leczenie muszą wszyscy wiedzieć. W przeciwnym razie samo ignorowanie choroby doprowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Często proces zapalny jest rzucany na narządy węchu, a nawet na korze mózgowej.

Objawy choroby

Pierwsze oznaki choroby manifestują się średnio osiem dni po wejściu w ciało infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Główny symptom jest rozważany zawroty głowy . Często jego napady są bardzo trudne i powodują nudności, które mogą nawet prowadzić do wymiotów. Objawy zapalenia błędnika pojawiają się w minutowej dezorientacji, a ostra postać może trwać kilka dni. Pacjenci mają zaburzenia równowagi, ból w głowie i utratę słuchu.

Leczenie zapalenia błędnika

Zwykle objawy choroby ustępują samoistnie. Jeśli przyczyną choroby była infekcja bakteryjna - zalecany jest cykl antybiotyków. Choroba wirusowa jest traktowana w inny sposób. Szkolenie dotyczące wyleczenia narkotyków opiera się na zwalczaniu indywidualnych objawów. Do leczenia stosuje się następujące leki:

  • Zeercal i Fenegran, pomagając radzić sobie z wymiotami i nudnościami podczas zawrotów głowy;
  • Difenhydramina, Fenkarol, Diazolin - leki przeciwhistaminowe, które również zmniejszają zawroty głowy;
  • Methylprednisolone to substancja steroidowa, która pomaga w łagodzeniu stanu zapalnego;
  • Skopolamina jest plastrem, który znajduje się za uchem iw ten sposób leczy zapalenie błędnika, usuwając objawy.

W rzadkich przypadkach konieczne jest leczenie chirurgiczne. Odbywa się tylko w szpitalu. Ta procedura jest przewidziana dla ropnego zapalenia w uchu środkowym lub wewnętrznym. Ponadto jest skuteczny w przypadku powikłań wewnątrzczaszkowych.