Jeśli interesuje Cię wybór psa dla siebie lub po prostu miłośnik tych zwierząt, sugerujemy zapoznanie się z opisem japońskich ras psów. Pomimo tego, że łączy je kilka wspólnych cech (wszystkie są hodowane w Japonii i należą do ras dekoracyjnych), zwierzęta te różnią się wyglądem i charakterem.

Szpic japoński rasy spitz

Standard tej rasy stwierdza, że Japanese Spitz - dekoracyjne psy średniej wielkości (30-40 cm w kłębie). Mają stojące uszy i krzaczasty ogon, który powinien ściśle przylegać do pleców. W prawdziwym szpice japońskim proporcja wysokości ciała do jego długości jest utrzymywana na 10:11. Szczególną cechą charakterystyczną "japońskiego" jest śnieżnobiała wełna (nie mają innych kolorów). Właściciele tych psów twierdzą, że płaszcz Spitz wcale się nie brudzi: po prostu nie przykleja się do brudu! Kolejną cechą szpicu japońskiego jest ich temperament - wesoły i wesoły, niezależnie od wieku. Dobrze dogadują się z innymi psami ich płci, a nawet kotami. A mimo to szpice doskonale nadają się do treningu.

Szpic japoński rasy spitz

Japońska rasa psów hin

Są to również psy ozdobne, czasami nazywane japońskimi spanielami. Zwierzęta tej rasy są małe, ważą od 1,8 do 3,5 kg. Jeśli chodzi o kolor standardu jest bardzo trudny: japoński hin powinien być tylko biało-czerwony lub biało-czarny. Hiny z wełną o innych odcieniach są uznawane za odrzucenie rasy. Miękki, jedwabopodobny hin jest zwykle średniej długości, na uszach, ogonie i szyi jest nieco dłuższy niż gdziekolwiek indziej. Jeśli chodzi o naturę japońskiego podbródka, jest zwykle spokojny i cichy, choć czasami są to dumne i krnąbrne okazy. Hina może być przechowywana w mieszkaniu bez żadnych problemów - nie wymaga dużej przestrzeni i prawie nie generuje hałasu. Jednak te psy są towarzyskie i bardzo oddane swoim właścicielom.

Japońska rasa psów hin

Rasa psów rasy Terier japońskich

W przeciwieństwie do opisanych powyżej, rasa ta jest bardzo rzadka, rozprowadzana jest głównie w Japonii, w ojczyźnie tych psów. Japoński terier (lub nippon terrier) został wyhodowany w latach 20. ubiegłego wieku, krzyżując foksterier z "tubylcami" - rdzennymi psami z Japonii. Japanese Terrier - mały, silny i plac pies z czarnym głowy i biały korpus ma czarne plamki. Płaszcz im krótkie, gładkie. Wysokość "Japończyka" - 20-30 cm, a masa ciała waha się od 4 do 6 kg. Psy tej rasy mają żywe, wesołe usposobienie, są aktywnymi i mobilnymi zwierzętami.

Rasa psów rasy Terier japońskich

Japoński pies rasy Akita

Japońska Akita Inu jest jedną z najstarszych ras psów: istniały one przed naszą erą. W starożytności Akita były uważane za psy myśliwskie, nazywane były "matagi ken", co w języku japońskim oznacza "łowca dużych gier". Jednak nie należy mylić z amerykańskim japońskim Akita, które pochodzą ze skrzyżowania Inu z owczarka niemieckiego. W przeciwieństwie do innych ras domowych psów japońskich, Akita jest znacznie większa. Samce mają wysokość w kłębie 64-70 cm i wadze 35-40 kg. kobiety masy ciała nieznacznie mniejsze - 30-35 kg. Akita Inu, jak często nazywana jest ta rasa, może mieć trzy warianty kolorystyczne:

  • czysta biel;
  • czerwony białą urazhiro (maski wylotowego, klatce piersiowej i na wewnętrznej powierzchni łap);
  • pręgowany z białym urazhiro.

Akita można przechowywać zarówno w domu, jak iw wolierze. Są to aktywne, wesołe psy, które kochają długie spacery na świeżym powietrzu. Mówiąc o Akita, nie sposób nie wspomnieć o słynnym psie Hachiko. Ten pies stał się legendą w Japonii. Przez 9 lat codziennie przychodził na stację, by spotkać swojego ukochanego właściciela z pociągu, który dawno już nie żył. Teraz na tej stacji znajduje się pomnik Hachiko, a wzruszający film fabularny dotyczył jego lojalności wobec właściciela.

Japoński pies rasy Akita