Jamajka to niesamowity kraj o oryginalnej kulturze, wspaniałych krajobrazach, krajobrazach, czystym morzu i pierwszej klasy plaże . Ta wyspa jest uważana za jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska kurortów na świecie. Ale nie tylko ten wspaniały kraj słynie z naturalnych zasobów - Jamajka Znaczna liczba atrakcji, których krótki przegląd przedstawiono poniżej.

Atrakcje przyrodnicze Jamajka

Natura stworzyła wiele atrakcji na wyspie Jamajka:

 1. Plaża Negril to najlepsze miejsce do nurkowania, ulubione miejsce wypoczynku dla bogatych turystów. Długość białej linii plaży wynosi 11 km.
 2. Dunn's River Falls - Najczęściej odwiedzane i malownicze miejsce na Jamajce, całkowita wysokość kaskad wynosi 180 metrów.
 3. River marta brae - górska rzeka w pobliżu Falmouth. Turyści na szerokich bambusowych tratwach są popularni wśród turystów.
 4. Niebieskie góry a góry John Crow to park narodowy ze wspaniałą roślinnością i dziewiczymi górami, spowity błękitną mgłą. U podnóża gór rośnie słynna odmiana kawy - Blue Mountain.
 5. Doktorz Cave Beach to jedna z najpopularniejszych plaż i jedna z atrakcji w Montego Bay na Jamajce w Kornwalii. Jest to idealne miejsce do nurkowania i pływania, ponieważ tutaj morze jest zawsze spokojne i ciche. Sport, głośna muzyka i handel są zabronione na plaży. Bary i restauracje znajdują się w pobliżu plaży.
 6. Błękitna laguna - ulubione miejsce turystów, otoczone legendami i mitami, znane z tego samego filmu. W lagunie występują ciepłe i zimne prądy, więc podczas nurkowania odczujesz różnicę temperatur, a także ciekawe, że w ciągu dnia zmienia się kolor wody w lagunie.
 7. Port Royal - opuszczone miasto, stopniowo znikające pod wodą. Wcześniej znane jako ulubione miejsce piratów. Miasto ma 5 fortów, z których jednym jest muzeum.
 8. Yas Falls (YS Falls) - piękny wodospad, składający się z 7 poziomów. W wodospadzie można pływać, a także organizowane są takie zajęcia jak skoki na bungee, rura, kolejka linowa.
 9. Fern Gully Road to droga przez las, jedna z głównych atrakcji przyrodniczych na Jamajce. Gęste rzędy drzew tworzą tunel, który rozciąga się na prawie 5 km.
 10. Rzeka Rio Grande jest najdłuższą rzeką wyspy, której długość wynosi 100 km. Wzdłuż trasy kursują stopy, które ostatnio stały się bardzo popularne wśród turystów.
 11. Dolphin Cove - To zatoka w tropikach, zamieszkana przez delfiny, krokodyle, płaszczki, rekiny i egzotyczne ptaki. Odwiedzający za opłatą mogą pływać z delfinami lub oglądać pokazy rekinów.
 12. Royal Palm Reserve to las z ponad 300 gatunkami zwierząt, jaszczurkami, owadami i ogromną liczbą gatunków roślin. Na terenie rezerwatu znajduje się wieża z platformą widokową.
 13. Rich Falls - górski wodospad z podwodnymi jaskiniami, turyści mogą pływać i wspiąć się na szczyt wodospadu.
Водопады РичГолубая лагунаГолубые горы
Долфин-КоувПляж НегрилФерн Галли-роуд
Порт-РоялМонтего БейЗаповедник Роял Палм

Atrakcje kulturalne i architektoniczne Jamajki

Na wyspie są nie tylko atrakcje przyrodnicze:

 1. Galeria Narodowa Jamajki - Główne muzeum sztuki kraju, w którym znajdują się różne kolekcje i dzieła zarówno młodych mistrzów, jak i znanych artystów, nie tylko z Jamajki, ale także z innych krajów.
 2. Rose Hall - jeden z najbardziej znanych atrakcji Jamajki. Jest to rezydencja z ogromną plantacją, na której kiedyś pracowali niewolnicy. Został zbudowany w 1770 roku. Według jednej z legend Biała Wiedźma mieszkała kiedyś w Rose Hall, która zabijała swoich mężów i torturowała niewolników.
 3. Muzeum Boba Marleya - To jest dom w Kingston, który stał się muzeum w 1985 roku. Ściany muzeum zdobią portrety i fotografie słynnego śpiewaka, a na dziedzińcu znajduje się pomnik założyciela reggae.
 4. Devon House - To rezydencja jamajskiego milionera - George'a Stibela. Możesz odwiedzić dom-muzeum za darmo, a będziesz musiał zapłacić za wycieczkę. Obok rezydencji jest piękny park.
 5. Gloucester Avenue to ulica turystyczna w Montego Bay z dużą liczbą sklepów z pamiątkami, restauracji, barów i klubów nocnych.
Девон ХаусМузей Боба МарлиРоуз Холл

Jeśli nadal masz pytanie, co zobaczyć na Jamajce, koniecznie odwiedź główne miasta Jamajki. Tak jest Kingston - Stolica wyspy, gdzie znajdują się główne atrakcje Jamajki, znajdują się wspaniałe plaże, a także wiele restauracji, sklepów, klubów nocnych; Falmouth - Najstarsze miasto wyspy, popularne miejsce wśród turystów; Spanish Town (dawna stolica Jamajki) itp.

КингстонФалмут