Wiele ezoterycznych nauk naszych czasów dowodzi, że istnieje sposób na połączenie się z uniwersalnym umysłem, bardziej starożytnym niż samo życie na Ziemi. Wszechpotężny wszechświatowy intelekt istnieje od momentu narodzin samego Wszechświata i znajduje kontakt z dowolnego powodu, ale nie z człowiekiem, dzięki specjalnej praktyce zwanej "channelingiem".

Channeling - co to jest?

Termin "channeling" pochodzi od angielskiego. słowa "kanał", tłumaczenie dosłowne - "channeling". Poprzednio był nazywany "kontaktowcem". Zwolennicy tej doktryny wierzą, że pewne byty "przewodzą" ludzkości, wysyłają informacje w postaci różnych wiadomości - objawień. Channeling jest okazją do znalezienia stałego kontaktu z Globalnym Umysłem i "mentorami", czasami nazywanymi "starszymi braćmi ludzkości". Ci mentorzy mogą być inni podmioty :

 • przedmioty pozaziemskie (UFO);
 • perfumy;
 • anioły i demony;
 • bogowie itd.

Czy channeling jest prawdziwy czy fikcyjny?

Przez wiele stuleci ludzkość próbowała znaleźć drogę do prawdy. Miliony ludzi twierdzą, że komunikują się z istotami z niewidzialnego świata, które "prowadzą" je. Ci, którzy znaleźli sposób komunikowania się z Wyższym umysłem, są nazywani kontaktowymi lub mediami. Często ich historie są pisane według wzorów: jakiś byt wybrał ich jako wysłanników, a oni nadawali w słowach Rozumu. Niestety, większość informacji jest fałszywa. Cała prawda o channelingu jest taka, że ​​nie każdy jest w stanie poznać Wyższy Umysł i nie można mówić bezpośrednio do niego.

W roli kontaktowców mogą na przykład działać szamani i praktykujący jogini, którzy mogą wejść w głęboki trans. Stwórz kanał z nieziemskimi siłami, które są w stanie i medium. Wśród nich wielu szarlatanów i udowodnienie rzeczywistości tego, co się dzieje, praktycznie nie jest możliwe. Ponadto, pod wpływem kontaktu, rozumie się różne zjawiska:

 1. Telepatyczna komunikacja z kimś lub czymś.
 2. Uzyskiwanie informacji w formie zdjęcia lub listu.
 3. Stan transu, gdy osoba kontaktowa mówi "nie swoim własnym głosem".

Channeling - "za" i "przeciw"

Praktyka channelingu ma swoich zwolenników i przeciwników. Z jednej strony, interakcja z Wyższymi Potęgami pomoże udzielić odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ludzkości. Ta technika daje także szansę:

 • narysować duchową siłę;
 • znajdź mądrość;
 • Zmieńcie świadomość (wejdźcie w trans);
 • znajdź mentora;
 • poprawić kreatywność.

Z drugiej strony kanały wyższych potęg są działaniami, które nie odpowiadają wszystkim. Wszystkie otrzymane informacje, osoba musi przejść przez siebie, swoją duszę. Doświadczeni kontaktowcy twierdzą, że ta praktyka jest przeciwwskazana u osób młodych (do 21 lat) i osób z zaburzeniami psychicznymi. Co więcej, będąc w transie, nie można dostrzec krytycznie otwartych wiadomości.

Co to jest channeling i jak z niego korzystać?

Channeling jest popularną praktyką z wieloma obserwatorami. Dla tych, którzy chcą znaleźć związek z kanałem Rozumu i przetłumaczyć język wibracji na zrozumiały język świadomości, istnieje wiele wskazówek, "metodologii" i praktycznej literatury. Aby znaleźć mentora z innego świata, musisz go świadomie poprosić, aby przyszedł. Aby wprowadzić specjalny stan, musisz mieć:

 • znajomość natury wszechświata i możliwości świadomości;
 • umiejętności wchodzenia w stan medytacyjny;
 • pożądany poziom podatności;
 • otwartość na nową wiedzę.

Jak rozpocząć channeling?

Jeśli istnieje chęć budowania komunikacji z samym wszechświatem, możesz spróbować stać się "kanałem", używając specjalnej literatury i regularnie ćwicząc. I możesz wziąć szkolenie w grupie, co jest znacznie łatwiejsze. Ścieżka zrozumienia Najwyższego Przyczyna jest różna dla wszystkich. Na pierwszym etapie channeling dla początkujących obejmuje następujące działania:

 1. Przygotowanie miejsca jest ciche, z dala od ludzi, w domu lub w przyrodzie.
 2. Przyjęcie postawy medytacyjnej: proste plecy, wygodny krój, świadome głębokie oddychanie, zamknięte oczy.
 3. Wejdź w stan transu.
 4. Budowanie komunikacji z nieosiągalnymi jednostkami. Nie jest konieczne, aby osoba natychmiast poczuła swoją obecność, ale ważne jest, aby dostroić się do pewnej "fali" i wyobrażać sobie, że jest otoczona przez świat poza światem swoimi mieszkańcami. Serce musi być otwarte na miłość.

Channeling - jak otworzyć kanał?

Technika channelingu polega na uświadomieniu sobie, które częstotliwości należy dostroić, i wyobraź sobie, że wiele istot Światła zbliża się do osoby kontaktowej. Wydaje się otwierać drzwi do nowego świata. Najważniejsze jest wierzyć w to, co się dzieje, w abstrakcję od rzeczywistości. Aby osiągnąć interakcję z wyimaginowanym mentorem, ważne jest, aby z wyprzedzeniem udzielić odpowiedzi na takie pytania, jak:

 1. Czego chcesz się nauczyć w procesie komunikacji?
 2. Jaki powinien być tutor? Jego cechy.
 3. Jakiego rodzaju związek planuje się rozwinąć?

Kanalizowanie ze swoją Wyższą Jaźnią

Zjawisko "contactism" implikuje istnienie kilku światów. Jednak nie wszyscy zwolennicy tej praktyki starają się dotrzeć do inteligencji pozaziemskiej lub pozaziemskiej. Znacznie większe zainteresowanie, niż przekazywanie istot, stanowi kontakt z Wyższą Jaźnią - ukrytymi mocami i możliwościami, których człowiek nie może podejrzewać. Czasami przez ten termin rozumiemy boską esencję, która jest niewidocznie obecna w każdym. Przekazywanie Wyższego Ja jest próbą połączenia się z własnym Duchem i połączenia się z podświadomością.

Channeling - książki

Rozwój własnego kanału ułatwia studium literatury specjalistycznej. Wielu autorów zna tę praktykę osobiście i próbowało (skutecznie) nawiązać kontakt z umysłem globalnym. Światowe kanały są dokładnie badane w popularnych wydaniach autorów rosyjskich i zagranicznych. Niektóre z nich:

 1. "Kanalizowanie. Teoria i praktyka ". Rydall Catherine.
 2. "Otwórz kanał. Teoria i praktyka channelingu. " Sanaya Roeman i Duane Packer.
 3. "Czy można zostać kontaktowcem?" OA Krasavin.
 4. "Zapytaj swoich mentorów." Sonia Choket.
 5. "Sfera rozumu". A.G. Oko.

Cała nadesłana literatura jest pisana w różnym czasie, począwszy od 1988 roku, i analizuje różne aspekty kontaktu. Jedna z najnowszych publikacji, z 2012 r. - książka "Sphere of Reason" - przekazująca recenzje ze szczególnej perspektywy. Publikacja przedstawia czytelnikom alternatywny obraz wydarzeń, które mają miejsce w 2012 roku, proponowany koniec świata, i sugeruje kroki, które należy podjąć natychmiast.

Jak w przypadku każdej ezoterycznej praktyki, channeling znajduje swoich zwolenników i tych, którzy są skrajnie sceptyczni wobec tego zjawiska. Wierzyć lub nie, to sprawa każdego. Ludzie nie wiedzą, czy istnieje świat poza światem i wyższe moce, ale możliwości ludzkiego mózgu czasem zadziwiają i można ich użyć, aby przekroczyć cienką linię świadomości i otworzyć się na nowe.