Czy jest coś delikatniejszego niż skóra dziecka, zwłaszcza niemowlęcia? Skóra dziecka jest tak wrażliwa, że ​​wymaga szczególnej pielęgnacji: kąpieli, zmoczenia, nawilżenia. Ale czasami, pomimo wszystkich wysiłków, matka odkrywa, że ​​dziecko ma czerwoną pupę i wysypkę. W ten sposób objawia się rozdrażnienie, które daje dziecku dyskomfort, a matka - niepokój i uczucia. Wielu niedoświadczonych rodziców dba o to, dlaczego dziecko ma czerwone dno i jak sobie z nim radzić.

Przyczyny podrażnienia u księdza u dzieci

Skóra dziecka jest znacznie cieńsza niż osoba dorosła, więc nie może w pełni wykonywać niezbędnej funkcji ochronnej. Ponadto zmniejsza się jego równowaga kwasowa. Wszystko to zwiększa możliwość przenikania drobnoustrojów chorobotwórczych przez warstwy skóry, a także swobodnie rozmnaża się na jej powierzchni.

Jedną z najczęstszych przyczyn zaczerwienienia i wysypki u dzieci jest reakcja na pieluchy. Ze względu na przedłużony kontakt z moczem, kał i przegrzanie skóra dziecka jest wilgotna i nie oddycha. Występuje więc wysypka pieluszkowa lub pieluszkowe zapalenie skóry, które charakteryzuje się zaczerwienionymi obszarami wznoszącymi się nad powierzchnią skóry, czasem z elementami zwilżającymi. Przy silnym wysypce pieluszkowej mogą pojawić się nawet rany na spodzie dziecka.

Ale czasami pojawienie się wysypki na pośladkach dziecka nie jest związane z noszeniem pieluszek. Podrażnienie może być również przejawem uczulenia na księdza u dziecka. Przyczyną tej reakcji jest nowy krem ​​pod pieluszką, detergent, nowe pranie w praniu lub nowe pieluchy. Alergie wyglądają jak małe czerwone pryszcze z łuszczącymi się plamami. Ponadto zapewnia dyskomfort, ponieważ dziecko swędzi księdza z powodu swędzenia.

Wysypka i podrażnienie przejawiają alergię pokarmową lub skazę na papieża dziecka, spowodowaną mlekiem matki lub nową żywnością w odżywianiu dziecka.

Podrażnienia u księży dziecko może powodować i płynne odchody z biegunką.

Jak pozbyć się irytacji na księdzu u dzieci?

Przede wszystkim matka musi określić "winowajcę" pojawienia się podrażnienia. Aby wykluczyć alergie, musisz pamiętać, że ona lub dziecko zjadły coś nowego, z czego skorzystały nowe produkty do kąpieli i prania. Jeśli taki przedmiot zostanie znaleziony, przedmiot gospodarstwa domowego lub żywność powinny zostać wykluczone. Następnie rodzice powinni obserwować, czy dziecko ma trądzik, plamy, wysypki i zaczerwienienie u księdza. W leczeniu alergii z powodu alergii mama karmiąca musi przestrzegać diety. W razie potrzeby zmień markę pieluszek lub produktów pielęgnacyjnych. Ale w każdym przypadku powinieneś skontaktować się ze swoim pediatrą. Jeśli alergia zostanie potwierdzona, lekarz przepisze lek przeciwhistaminowy (fenistil, suprastin, zirtec) w dawce odpowiedniej do wieku i masy ciała dziecka. Nie tylko zmniejszy wysypkę, ale także złagodzi swędzenie, złagodzi stan dziecka.Aby pozbyć się podrażnienia na pośladkach dziecka, należy zmienić pieluchę tak często, jak to możliwe, aby uniknąć przedłużonego kontaktu z moczem. Przed zmianą należy umyć pośladki, krocze i narządy płciowe przegotowaną wodą. wysypki na księdzu u dzieci > okruchy. Dotknięte obszary należy leczyć maścią lub kremem, które mają działanie gojące i wysuszające: d-panthenol, bepantenom, maść cynkowa, desitin, sudokrem.

Kąpiele powietrzne są bardzo przydatne: staraj się częściej zostawiać swoje dziecko bez pieluchy. Aby złagodzić kąpiele zapalne z wywaru z ziół (nagietka, rumianku, sznurka) lub słabym roztworem nadmanganianu potasu (manganu).

W przyszłości rodzice powinni zwracać uwagę na sytuacje, w których dziecko skarży się, że ma obolały kolczyk lub jest niespokojne. Zbadajcie pośladki dziecka - może był zirytowany. W sytuacjach, gdy dziecko drapie się po dupie, pasożyty nie zawsze są winne. Mogą to być alergie pokarmowe. W każdym razie powinieneś skontaktować się z pediatrą.