Wiemy o jasnym, a jednocześnie złożonym charakterze większej części populacji z filmów. Ale niewiele osób wie o życiu Włochów i niektórych cechach ich życia i postrzegania świata. Istnieje wiele interesujących informacji o Włoszech, poniżej przyjrzymy się najciekawszym informacjom o Włochach.

Interesujące o Włoszech

Zacznijmy od tego, że nawet Włosi rozumieją z trudem i nie ma sensu, abyśmy próbowali. Faktem jest, że cały kraj dzieli się na regiony, które z kolei są podzielone na tzw. Gminy. Tak więc mieszkańcy różnych gmin mogą zupełnie się nie zrozumieć. I tutaj mówimy nie tylko o zrozumieniu w kategoriach zwyczajów, po prostu mogą nie znać dialektu.

Nie mniej zaskakujące wśród interesujących informacji o Włoszech jest brak sierocińców jako takich. Nikt nie odmawia tam dziecka i można to uznać za bardzo wielką godność mieszkańców. Dotyczy to również bezpańskich zwierząt, których nie można znaleźć w ciągu dnia z ogniem.

Interesujące fakty o Włoszech 1

Interesujące fakty dotyczące kraju Włoch są naprawdę niesamowite. Na przykład, zamawiając kawę w języku angielskim, musisz zapłacić jej koszt w podwójnej wielkości. Ale dla lokalnych mieszkańców kwota ta będzie znacznie niższa. Możesz więc spróbować z wyprzedzeniem nauczyć się kilku najbardziej niezbędnych zwrotów. Nawiasem mówiąc, językiem urzędowym tego kraju nie jest dziś włoski, lecz dialekt florencki.

Ciekawe tradycje Włoch

Najbardziej interesującą rzeczą dla naszego człowieka może być fakt, że jedzenie dla Włocha jest prawdziwym kultem. Jeśli to rozmowa telefoniczna, to na temat jedzenia może trwać do godziny. Pytanie, co zjadłeś dzisiaj brzmi mniej więcej tak samo jak nasze zwykłe "jak się masz".

Interesujące fakty o Włoszech 2

Wśród interesujących faktów o Włoszech nie mniej zaskakujące dla naszego ludu może być tradycja jedzenia jedzenia ściśle po godzinie. Obiad trwa tylko godzinę, a kolacja przychodzi po 7:30. Przez resztę czasu będziesz musiał szukać lokalnych kawiarni "dla turystów", ponieważ zwykłe restauracje będą zamknięte.

Studiując ciekawe fakty o Włoszech, nie można pominąć kilku najważniejszych tradycji dla mieszkańców tego kraju, które często są trudne do zrozumienia dla turystów:

  • nawet nie próbuj zamówić filiżanki cappuccino, jeśli nie jest poranek;
  • Wszystkie sałatki są przeznaczone do spożycia po gorącym posiłku, dla Włocha nie jest to przekąska;
  • jeśli chcesz naprawdę złościć się na miejscowych, po prostu polej ketchupem na makaron lub pizzę, albo możesz po prostu powiedzieć, że makaron jest dla ciebie zwykłym dodatkiem (tak na marginesie, jedzenie może być doskonałe pamiątki z Włoch ).
Interesujące fakty o Włoszech 3

Podczas badania najciekawszych rzeczy dotyczących Włoch może nas zaskoczyć fakt, że czasami spotykają się punkty wspólne. Na przykład tradycyjna dla krajów europejskich opieka nad dziećmi po ukończeniu przez rodzinę tutaj jest rzadkością. Wielu mieszka z rodzicami do 40 lat, a jeśli odejdą, żyją jak najbliżej. Tak więc małżeństwo w wieku 25 lat jest czymś strasznym i postrzegane jako głupi akt, co jest dość logiczne, ponieważ nawet uniwersytety można ukończyć nie wcześniej niż 30 lat.

Interesujące fakty o Włoszech 4

Jak wspomniano powyżej, wiele interesujących faktów dotyczących Włoch wiąże się z kultem żywności w kraju. Nic dziwnego, że gastronomiczne święto ryb będzie dla nas jednym z ciekawszych świąt we Włoszech. Około drugiej połowy maja obchodzony jest dzień patrona rybaków St. Fortunto.

Jest kilka ważnych interesujących faktów na temat kraju i turystów, którzy przyjeżdżają do Włoch na zakupy . Zawsze przechowuj wszystkie czeki ze sklepów. Przedstawiciel organów ścigania ma prawo zapytać, skąd bierze się tę lub inną rzecz, a przy braku kontroli nawet napisać grzywnę.

Interesujące fakty o Włoszech 5

Jednym z najciekawszych faktów dotyczących Włoch jest bardzo długi proces rozwodowy. Może spokojnie trwać do trzech lat, a jeśli żona nie ma wystarczających środków do życia, sąd zobowiąże jej byłego męża do poniesienia wszelkich kosztów.

Interesujące fakty o Włoszech 6