Definicja słowa "infantilism" dzisiaj jest poszukiwana przez wielu. Ponieważ problem obecności w zewnętrznym wyglądzie lub zachowaniu cech charakterystycznych dla poprzedniej fazy wieku stał się zbyt pilny dzisiaj, opóźnienie w rozwoju osobowości. Zachowanie cech dzieci u osoby i opóźnienie w rozwoju sfery emocjonalno-wolicjonalnej.

Znaczenie słowa infantilism w sensie przenośnym charakteryzuje się przejawem dziecinnego podejścia w różnych sferach życia, a nie umiejętnością podejmowania świadomych decyzji i niechęci do podejmowania zobowiązań.

Oznaki niedojrzałości:

 1. Egocentryzm. Obsesja na punkcie samego siebie, niezdolność do zrozumienia i odczucia stanu innych. Człowiek egocentryczny nie zdaje sobie sprawy, że inni mogą myśleć i widzieć świat wokół niego inaczej. Jest przekonany, że wszystko zostało stworzone tylko dla niego, a ludzie wokół niego są zobowiązani do zaspokojenia jego potrzeb. Wewnętrzny świat innych jest dla niego nieinteresujący.
 2. Zależność. Niezdolność lub niechęć do samodzielnego świadczenia usług. Jest to bardziej powszechne u mężczyzn, na przykład w rodzinie odmawiają odrabiania zadań domowych, argumentując, że przynoszą pieniądze do domu. Okazuje się, że taki człowiek gra dwie różne role, w pracy jest odpowiedzialny, aw domu jest infantylnym chłopcem.
 3. Orientacja na grę. Większość zasobów rekreacyjnych i materialnych trafia do gry. Najpopularniejsze gry dorosłego dziecka to stałe spotkania w barach, dyskotekach, zakupach, zakupie nowinek technicznych.
 4. Niezdolność do samodzielnego decydowania. Aby podejmować decyzje, potrzebujemy woli, a infantylna osoba woli żyć bez wysiłku, wybierając ścieżkę z mniejszym oporem.
 5. Niechęć do odpowiedzialności za ich życie i działania. Najłatwiej jest nie decydować o niczym osobiście, przenosząc tę ​​misję na innych, a często tacy ludzie są otoczeni infantylną osobowością.
 6. Brak planów na przyszłe życie. Życie infantylnej osobowości nie ma końca "teraz", więc nie możesz się martwić o zdrowie i finanse.
 7. Niezdolność do samopoznania i poczucia własnej wartości. To, co dzieje się w życiu, nie jest zrozumiane, dlatego nie zmienia się w doświadczenie, pozostając zwykłym wydarzeniem. Infantylni ludzie nie uczą się od życia.

W psychologii uważa się, że niedojrzałość nabywa się poprzez podnoszenie jakości.

Przyczyny infantylizmu:

 1. Większość rodziców blokuje niezależność dziecka swoją nieufnością. Brak zaufania, kontrola, surowa kara za złe działania i chęć zrobienia czegoś w dziecku, znikają później na zawsze.
 2. Dzięki swoim zwrotom i działaniom rodzice przekonują dziecko, że jest nieudacznikiem, nie można go oskarżyć o nic, inni robią lepiej, ostatecznie tłumią wolę i uczucia.
 3. Większość opieki nad rodzicami, którzy poprzez dziecko, starają się zaspokoić swoje ambicje.
 4. Rodzice kochają dziecko. W rezultacie pycha dziecka rośnie bardzo wysoko, wraz z pewnością, że wszystko w życiu można uzyskać bez wysiłku.
 5. Rozwód rodziców. Podczas gdy rodzice rozumieją się nawzajem, dziecko czuje się niepotrzebne. Często nie rozumie, co się dzieje i ponosi winę. Dziecko zamyka się i zaczyna żyć w swoim świecie, gdzie jest mu wygodnie, ale prawdziwy świat go przeraża.

Niemożliwość jest typowa dla osób obojga płci, ale u mężczyzn jest znacznie powszechniejsza. Tacy ludzie nie mają rodziny przez długi czas i mieszkają z rodzicami. męski infantylizm Partner życiowy może pojawić się na skutek nacisków rodziców, którzy są zmęczeni i nie mogą dłużej utrzymywać i służyć swoim dorosłym synom. Kiedy rodzą się dzieci, opieka nad nimi i domem, a także utrzymanie rodziny, spada całkowicie na kobiece ramiona. "Gospodarz" odrywa się, spędza cały czas przed komputerem lub telewizorem.

Kobieca infantylność też istnieje. Infantylne kobiety spędzają czas w klubach, kasynach. Powstrzymują się od narodzin dzieci, rodziny, rodziny. Na początku rodzice i sponsorzy zajmują się kwestiami pieniężnymi.