jak używać pieluszek wielokrotnego użytku Pieluszki wielokrotnego użytku stają się coraz bardziej popularne wśród młodych matek. Wiele kobiet zauważyło, że wykorzystanie tych środków pozwala im znacznie zaoszczędzić finanse. Ponadto alergia podczas korzystania z tych produktów występuje znacznie rzadziej. Właśnie dlatego młode matki muszą wiedzieć, jak ich używać pieluszki wielokrotnego użytku, i jak często trzeba je zmieniać.

Jak korzystać z pieluszek wielokrotnego użytku?

Nałożenie takiej pieluchy na dziecko jest niezwykle łatwe. Aby to zrobić, włóż specjalną wkładkę do wewnętrznej kieszeni, po czym włóż plecy pieluszki pod tyłek dziecka i pozwól, aby przednia część wsunęła się między jego nogi. Na przedniej części takiego produktu są koniecznie guziki lub rzepy, za pomocą których należy dopasować rozmiar do wysokości.

Ponadto, dla starszych dzieci, można użyć pieluszek wielokrotnego użytku, które ubierają się w taki sam sposób, jak zwykła bawełniana bielizna. Wcześniej do takiej pieluchy wprowadzano również specjalny wkład chłonny.

Zwykle pieluchy wielokrotnego użytku zmieniają się co 2-4 godziny, podczas gdy ciągle sprawdzają swoją zewnętrzną część w miejscu kontaktu ze stopami dziecka. Jeśli produkt zacznie się zamoczyć, należy go natychmiast wymienić. W niektórych przypadkach matki używają 2 wkładek naraz, aby wydłużyć czas do opatrywania kolejnego dziecka.

Z zasady opieka nad dzieckiem polega na kupowaniu 6-10 zestawów pieluszek wielokrotnego użytku. Ta ilość wystarcza na cały dzień, a maluch zawsze pozostaje suchy, pogodny i wesoły.

Jak prać pieluszki wielokrotnego użytku?

jak używać pieluszek wielokrotnego użytku Absorbujące wkładki po użyciu są wysyłane na pranie. Przed pierwszym użyciem zaleca się umycie samej pieluszki poprzez zapięcie rzepów i przycisków. Można to zrobić ręcznie lub w pralce wraz z innymi ubraniami dla dzieci w delikatnym trybie prania. Temperatura wody w tym samym czasie powinna wynosić 30-40 stopni.

Wkładki przed umyciem lepiej nasącz. Ponadto, jeśli produkt jest bardzo mocno zabrudzony, należy go najpierw umyć osobno w zimnej wodzie. Podczas prania można użyć dowolnego proszku do ubrań dla dzieci, ale nie zaleca się stosowania klimatyzacji - zmniejsza to chłonność produktu. Z tego samego powodu nie można prasować wkładek i pieluszek.