Zdrada męża dla każdej kobiety jest ciosem i stresem, wywołującym najpierw oburzenie i ból, a następnie próbę zrozumienia, poszukiwania przyczyn i rozwiązania problemu. Nie zawsze można sobie poradzić z przytłaczającymi doświadczeniami i negatywnymi emocje siebie. A jeśli kobieta nie może sama dowiedzieć się, co jej mąż się zmienił i nie ma pojęcia, jak przetrwać zdradę, musi zwrócić się do psychologa.

Jak przetrwać zdradę męża - porady psychologa

Komunikowanie się z bliskimi pomaga radzić sobie ze stresem i pomaga przetrwać zdrady wielu kobiet, nawet jeśli nie są w stanie rozwiązać problemu, sympatia, pocieszenie i zrozumienie są dobrym wsparciem emocjonalnym. Na pytanie, jak przetrwać zdradę męża, porady psychologów sprowadzają się do następujących zaleceń:

 1. Poradziwszy sobie z pierwszym stresem, musisz zrozumieć fakt, że cudzołóstwo nie zawsze jest wyborem na korzyść innej kobiety, czasami jest tylko ucieczką przed problemami i rutyną, często absurdalnym błędem, z którego człowiek często nie wie, jak się wydostać.
 2. Ponad połowa kobiet, które były w stanie przetrwać, a nawet uczyć się z tej smutnej sytuacji, użyteczne lekcje stają wobec faktu męskiej cudzołóstwa. Aby zacząć akceptować, że ta sytuacja nie jest odizolowana, a nie wyłącznie. W końcu nawet dziewczyny obrażonej kobiety musiały stanąć w obliczu zdrady.
 3. Nie powinieneś natychmiast pakować swoich torebek, najpierw musisz sam ustalić - jeśli mąż nadal jest kochany i pożądany, prawdopodobnie powinieneś zrozumieć przyczyny i okoliczności jego zdrady. Losowe pojedyncze połączenie i stały romans z drugą stroną to dwie zupełnie różne sytuacje.
 4. Przyczyny zdrady mogą leżeć w związkach rodzinnych i seksualnych, które należy przemyśleć i przeanalizować, a do tego potrzebujesz dialogu ze współmałżonkiem. W rozmowie z mężem nie należy się zgodzić na skandale, spokojna, zrównoważona i dumna kobieta może o wiele bardziej udowodnić mężczyznę. Kiedy zda sobie sprawę, że może ją stracić, istnieje realna szansa na przywrócenie związku.
 5. Jeśli pojednanie jest niemożliwe lub mąż nie nawiązuje kontaktu, warto pokazać mu własną pewność siebie, siłę, samowystarczalność i niezależność. Z reguły mężczyźni, przyzwyczajając się do zależności żony, pozwalają sobie na niewłaściwe zachowanie. Jak często słyszysz zdanie: "Nigdzie nie pójdzie!" Ale trzeba tylko wykazać się niezależnością i siłą charakteru, tak jak wszystkie leciutkie muchy jak kurz.

Prawdziwe i jaśniejsze porady na temat tego, jak łatwiej jest przetrwać zdradę męża, powinny opierać się na konkretnej sytuacji, indywidualnych cechach każdego z małżonków, naturze związku w parze. W każdym przypadku i we wszystkich pozycjach pomaga czas na zewnątrz.

Jeśli istnieje możliwość opuszczenia miejsca lub opuszczenia wspólnego mieszkania na chwilę, bez zerwania więzi i umieszczenia ostatniego punktu, często pomaga to obu współmałżonkom zebrać myśli, dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystkie kwestie związane z przeszłym i przyszłym życiem.

Zamiast ronić łzy i szukać błędów, lepiej poświęcić ten czas na przekształcenie siebie w swojego ukochanego. Nowa fryzura, zmiana wizerunku, nowy styl ubierania zawsze pomaga kobiecie poczuć pewność siebie. A zagubiony mąż, widząc odnowioną, wypoczętą i odświeżoną żonę, prawdopodobnie znów zacznie ją podbijać.

Jak przetrwać zdradę męża i rozwód?

Jeśli pojednanie się nie sprawdzi, a rozwód jest nieunikniony, dla każdej kobiety bardzo ważne jest zrozumienie i zaakceptowanie kilku faktów:

  pomóc przetrwać zdradę męża
 • rozwód - to nie koniec życia, ale tylko koniec związku z mężczyzną;
 • rozwód jest szansą na całkowitą zmianę twojego wizerunku i sposobu życia;
 • dla wielu kobiet rozwody stały się impulsem i bodźcem do osiągnięcia nowych osiągnięć w ich karierze zawodowej i samodoskonaleniu;
 • pokonać emocje i psychikę stres z rozwodu pomoże nowe hobby i komunikację z nowymi ludźmi - możesz uprawiać sport, zapisać się do klubu, grupy rzemieślniczej lub nauczyć się obcego języka.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że masz wiele możliwości udowodnienia straconemu małżonkowi, jak bardzo mylił się z utratą tak wspaniałej żony.