W życiu każdego ucznia zdarza się sytuacja, kiedy naprawdę nie wolno chodzić do szkoły. Natychmiast chcemy cię ostrzec: nie ma nic dobrego w tym, że dziecko pomija lekcje. Jeśli luki są powtarzane z regularną częstotliwością, jest pełna luk w wiedzy, a także tworzy się zły nawyk przeskakiwania, który może powodować wiele problemów, gdy osoba się starzeje. Ale jeśli sprawa jest rzadka, nasza rada podpowie Ci, jak pominąć szkołę bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Negocjuj z rodzicami

Najbardziej legalnym sposobem jest negocjowanie z rodzicami. Jeśli dziecko dobrze sobie radzi ze wszystkimi przedmiotami, a jego zachowanie nie powoduje żadnych specjalnych skarg, najprawdopodobniej odpowie pozytywnie na jedyną jedną czwartą prośbę o opuszczenie zajęć ze względu na zmęczenie i napisać notatkę do wychowawcy klasy, prosząc go o zwolnienie ucznia na jeden dzień z przyczyn rodzinnych.

Proporzec

Jeśli uczeń jest pewien, że rodzice nie zgadzają się na napisanie notatki z prośbą o zwolnienie, możesz poprosić swojego starszego przyjaciela, swojego starszego brata itd. zrobić fałszywą notatkę w imieniu matki. Ta metoda jest również odpowiednia w przypadku, gdy uczeń opuścił szkołę i nie wie, co robić. Należy jednak pamiętać, że nauczyciel może wyjaśnić, dzwoniąc do rodziców, którzy napisali notatkę, lub zapisać kartkę papieru przed spotkaniem rodziców w celu ustalenia autorstwa.

Symulacja choroby

Jeśli uczeń nie błyszczy z sukcesem w szkole lub jego rodzice są bardzo ważni, wtedy można symulować chorobę. Jeśli matka i ojciec nie wierzą w słowo, możesz lekko podgrzać termometr na baterii (co najważniejsze, nie przesadzaj 37,5 - czego potrzebujesz!) W przypadku, gdy temperatura musi być mierzona w obecności rodziców lub pielęgniarki pracującej w szkole, możesz umyj obszar pod pachami mielonym pieprzem mokrymi rękami. Koneserzy powinni również spożywać ołówek z prostego ołówka. Temperatura ciała wzrasta do wymaganego poziomu.

Odwiedzenie biura wojskowego

Męscy uczniowie szkół średnich są okresowo wzywani do biura wojskowego. Decydując się na pominięcie szkoły, można wybrać ten przekonujący powód (w przypadku, gdy uczeń szkoły średniej jest przekonany, że w ciągu najbliższych kilku tygodni nie zostanie powołany do tej instytucji).

Bolesne miesięcznie

Oczywiście ta opcja jest dostępna dla dziewcząt w pewnym wieku. Dyskomfort i ból brzucha w te dni wiele kobiet czuje. Jeśli jesteś urodzoną aktorką, możesz wyolbrzymić cierpienie (najważniejsze to nie powtarzanie!)

Odwiedzając poliklinikę

Od czasu do czasu wszyscy będą musieli odwiedzić dentystę, okulistę lub innego lekarza specjalistę. Szczególnie ta metoda jest skuteczna w przypadku obecności przewlekłej choroby u ucznia, która jest znana nauczycielom.

Jak inaczej wziąć udział w zajęciach?

Poniższe trzy metody można zastosować w przypadku, gdy musisz przejść jedną lub więcej lekcji.

Przejście egzaminu

Odniesienie do faktu, że konieczne jest poddanie się badaniu lekarskiemu, na przykład wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, oddanie krwi do analizy itp. Powszechnie wiadomo, że procedury te są wykonywane rano, więc powód będzie ważny.

Dzwonienie z lekcjami za pomocą SMS-a lub złomu

Wiadomość tekstowa otrzymana na telefon komórkowy lub wiadomość wysłana przez woźnego z prośbą o zwolnienie w domu w związku z sytuacją awaryjną, na przykład, stała się zła dla babci lub hydraulika itp., Powinna być zazwyczaj rozumiana przez nauczycieli.

Wizyta w sekcji, kubek

Jeśli uczeń uczęszcza do sekcji sportowej, grupy hobby lub jak przespacerować lekcje otrzymuje dodatkową edukację w szkoła muzyczna , szkoła języka obcego, możesz wziąć udział w zajęciach z powodu konieczności przygotowania się do zawodów lub zawodów, odwiedzając niezaplanowaną lekcję lub szkolenie.

Skorzystaj z tych wskazówek tak rzadko, jak to możliwe! Pamiętaj, że często prosząc o urlop, spowodujesz zrozumiałe podejrzenie, a jeśli wyjdziesz z zaufania, dostaniesz się pod całkowitą kontrolę, a wtedy prawie nie będziesz w stanie opuścić szkoły bez ważnego powodu. Ponadto - każdy trunek - luka w wiedzy, która być może będzie musiała wypełnić znacznie dłuższy czas, czyniąc znacznie więcej wysiłku.