Latem, w obecności daczy, wielu obywateli nabywa dla siebie i dzieci baseny różne pojemności. Ale ponieważ takie produkty są w większości cienkościenne, to z czasem staje się to pilnym pytaniem - jak właściwie przykleić nadmuchiwany basen do domu i czy można to zrobić samodzielnie, bez uciekania się do specjalistycznej pomocy. Dowiedzmy się.

Jak uszczelnić nadmuchiwany basen wzdłuż szwu?

Być może najczęstszym małżeństwem na takich nadmuchiwanych produktach jak kręgi, materace i baseny jest słaba jakość zaklejonych szwów, które wkrótce przestaną być używane. Często, jeśli producent jest nieuczciwy, nie jest po prostu racjonalne walczyć z tym - lepiej kupić coś mocniejszego.

Jeśli nie wiesz, jaki klej skleić nadmuchiwany basen, to najlepszy wodoodporny klej gumowy do tego biznesu jeszcze niczego nie wymyślił. Mimo, że wyschnie dłużej niż inne, jego skuteczność jest kilkakrotnie wyższa, szczególnie w przypadku wysokiej wilgotności, a basen jest po prostu.

Możesz spróbować zaradzić sytuacji za pomocą kleju przeznaczonego dla takich produktów do klejenia boków. Ale ze wszystkich znanych "Superglue" lepiej odmówić, ponieważ z PVC i innymi podobnymi materiałami jest rzadko kompatybilny i może tylko zaostrzyć problem. Kiedy już zdecydowano, jak zaplombować nadmuchiwaną sadzawkę, kiedy pęknie ona wzdłuż szwu, a wszystkie materiały są pod ręką, prace należy wykonywać w kilku etapach:

  • usunąć / wysuszyć wodę z obrabianej powierzchni i odtłuścić octu lub alkoholu, ale lepiej jest odmówić użycia rozpuszczalnika;
  • smarować obie strony klejem i ściśle je wyrównać przez kilka godzin, stosując ucisk.

Najlepiej wypróbować jakość pracy nie wcześniej niż za dnia, ponieważ różni producenci mają czas na suszenie kleju.

Jak przykleić dużą dziurę do nadmuchiwanego basenu?

Jeśli udało ci się zrobić wielką dziurę w basenie, czy to na dole, czy na ścianie, jest to zarówno dobra, jak i zła wiadomość. Zła jest taka, że ​​reszta nad wodą będzie musiała zostać przełożona, a dobrą jest to, że łatwiej jest przykleić takie miejsca niż szwy.

W komplecie z drogimi modelami basenów, z reguły istnieje zestaw naprawczy, dzięki któremu można szybko rozwiązać problem. Jeśli nie jest dostępny, można go kupić w sklepie dla wędkarzy lub entuzjastów samochodów.

Wzmocniona taśma samoprzylepna, niebieska taśma elektryczna lub kawałek starej komory rowerowej pasuje do dostępnych narzędzi do naprawy basenu. Przed nałożeniem kleju obie powierzchnie są odtłuszczone, ale papier ścierny lepiej nie grzebać samego basenu, ponieważ istnieje ryzyko wycierania jeszcze większego otworu, ponieważ niektóre z nich są bardzo cienkie, szczególnie dla dzieci.

Klej nakłada się po obu stronach oraz na basen i na łatkę, która powinna dobrze blokować otwór z marginesem. Najlepiej jest użyć zimnego wulkanizatora do samochodu lub innego ucisku po klejeniu.

Jak przykleić nadmuchiwany basen

Odtąd, aby tak się nie stało, pod dnem przed napełnieniem basenu wodą rozprowadzić dużą miękką szmatkę lub złożyć kilka warstw celofanu. W jakiś sposób będzie chronił przed przebiciami, chociaż nie uratuje bocznych części. Aby materiał, z którego wykonana jest sadzawka, nie pogarszał się tak długo, jak to możliwe, musi być przechowywany w dodatniej temperaturze, unikając nagłych upadków.

Koty i inne zwierzęta w pobliżu basenu nie powinny być, ponieważ ich ostre pazury w ciągu kilku sekund mogą zepsuć resztę firmy. Dzieci muszą każdorazowo wyjaśniać zasady zachowania w nadmuchiwanym basenie, ponieważ ten niezwykły wynalazek osoby jest bardzo nieodporny na uszkodzenia mechaniczne.