Coraz więcej osób woli komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu dzięki nadmuchiwane materace różnych producentów, z których najpopularniejszym jest Intex. Ale ponieważ produkt jest podatny na przebicia, zanim konsument takich produktów prędzej czy później pojawi się pytanie - jak prawidłowo uszczelnić materac od strony weluru, ponieważ z gładkimi problemami zwykle nie powstają.

Jak przykleić materac Intex?

Często w kompleksie z materacem znajduje się zestaw naprawczy składający się z kleju i łatek. To będzie najlepsza opcja, ponieważ wszystkie komponenty są idealne do naprawy. Ale jeśli rezerwy zostaną wydane, będziesz musiał poszukać odpowiednich materiałów.

Dobór kleju w sklepach jest naprawdę świetny, więc wśród takich odmian łatwo się pogubić, wybierając uszczelkę welurowego materaca Intex. Najważniejszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie, jest to, że klej ma tak zwaną "gumową" kompozycję. Oznacza to, że miał podobne właściwości z połączoną podstawą.

Taką jakość ma dobrze znany klej Moment, który nadaje się do klejenia szerokiej gamy materiałów i materacy. Ale z tak zwanego "Superglue" (zwanego także "cyjanopanem") należy wyrzucić, ponieważ substancja ma zdolność bardzo szybko zestalać się i jednocześnie stać się wystarczająco kruchym, że jest nie do przyjęcia przy klejeniu elastycznego materaca.

Jak szybko uszczelnić flokowany dmuchany materac?

Jeśli było przykrość i łzy znaleziono w welurowej pokrywie, nie rozpaczaj. W celu przywrócenia integralności wygodnego miejsca odpoczynku tak szybko, jak to możliwe, należy określić kolejność działań, aby nie zaostrzyć sytuacji:

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać miejsce do naprawy. Musi mieć poziomą twardą powierzchnię. Pod miejscem cięcia można po prostu ułożyć płaską deskę i wyrównać obszar na niej obrobiony.
  2. Aby usunąć natryskiwanie flokowe (welurowe), które niewątpliwie przeszkadza w wysokiej jakości klejeniu części, wymagany jest rozpuszczalnik. Ponieważ może być używany zmywacz do paznokci lub alkohol, chociaż najmniej ze wszystkich ma niezbędne cechy. Miejsce o średnicy 5-8 centymetrów dobrze zwilżone i pozostawić na kilka minut. W tym czasie podstawa kleju, która utrzymuje stos, mięknie nieznacznie i można, przy niewielkim wysiłku, zeskrobać go wraz z trzodą tępym przedmiotem (tył noża, monety, skrobaka, łyżki).
  3. Po oczyszczeniu ze stosu, należy ponownie przejść na metrze przyszłego klejenia rozpuszczalnikiem, aby ostatecznie odtłuścić i usunąć pozostały klej. Papier ścierny nie powinien być używany do tego celu, ponieważ ściera materiał z samego materaca, pozostawiając mikro-nacięcia, które później doprowadzą do większych rozmiarów uszkodzeń, które będą znacznie trudniejsze do przyklejenia.
  4. Teraz musisz przygotować łatkę. Może to być kawałek cienkiej gumy, ceraty lub nawet taśmy elektrycznej, która musi być ukształtowana jak owal lub koło, a także odtłuszczona za pomocą rozpuszczalnika. Konieczne jest, aby rozmiar plastra był 1-2 cm większy niż sam przekrój.
  5. Jak prawidłowo uszczelnić dmuchany materac
  6. Za pomocą pędzla naniesiono cienką warstwę kleju na plaster i plaster i pozostawiono do wyschnięcia na 5 minut. Po tym należy ponownie natłuścić miejsca klejenia za pomocą kleju i docisnąć łatkę do zamierzonego segmentu.
  7. Jeśli jest taka możliwość, tuż przed nałożeniem plastra, to i materac są ogrzewane ciepłym przepływem powietrza za pomocą suszarki do włosów lub innymi metodami - w ten sposób naprawa będzie lepsza.
  8. Po wyrzuceniu całego powietrza spod łaty, należy ją docisnąć za pomocą jarzma przez co najmniej 12 godzin, po czym można odstać w takiej samej ilości, po czym materac może być ponownie użyty.