Wiadomo, że te piękne zwierzęta częściej ufają zmysłowi węchu niż wzrokowi. Jeśli kot wyczuje, że pachnie jakąś podejrzaną substancją, ominie to miejsce. Często zwierzęta domowe nie zachowują się w odpowiedni sposób, a wiedza, jaki zapach nie lubię w koty, jest przydatna inteligentnej gospodyni. Będzie mogła odzwyczaić niegrzeczne zwierzę, by użyć piaskownicy jako jej toaleta lub zostawić wełnę na swoim łóżku, używając nieprzyjemnego zapachu dla niego.

Zapach, który nie znosi kota

Nie jest konieczne, aby substancja ta była obrzydliwa lub odrażająca dla ludzi. Nasze organizmy są nieco inaczej ułożone, a to, co postrzegamy jako kadzidło, będzie dla Murki wyjątkowo odrażające. Chłodne perfumy będą dla niej trudne, a ona może jeździć z nimi na stole w daleką podróż. Zauważono, że zwierzęta te przede wszystkim reagują na samą siłę zapachu, a dopiero potem oceniają, czy jest przyjemny czy nie.

Główne zapachy, których koty nie lubią

  1. Cebula stanowi problem dla wielu osób. Okazuje się, że koty też go nie lubią. Po prostu obrane cebulki cebulowe, aby zwierzę nie mogło. Dla większego efektu warto przeciąć go na kilka kawałków, natrzeć nim obiekt, na który uzależniony jest kot.
  2. Czosnek powoduje również nieprzyjemne skojarzenia w murok. Możesz zrobić to za pomocą tych samych procedur, co przy łuku, aby uniknąć kotów z jakiegoś miejsca. Ale co za wstyd - te warzywa i ludzie nie pachną bardzo inspirująco. Oczywiście w zupie lub barszczu uwielbiamy te składniki, ale nie zawsze potrzebujemy ich leżenia na stole lub rozsypania po podłodze mieszkania.
  3. Jest jedna roślina, która wielu polubi, ale nie toleruje większości naszych ogoniastych przyjaciół. Zauważono, że koty nie lubią zapachu cytrusów . Jeśli kochamy herbatę z cytryną, nasze puszyste zwierzęta uważają ją za zbyt szorstką i nieprzyjemną. Posyp sok z cytryny na podłogę lub pocieraj przedmioty ze skórą, a to przyniesie efekt, którego potrzebujesz.
  4. Ostry zapach octu jest doskonałym środkiem drażniącym dla kotów, więc może być z powodzeniem stosowany do odstraszania kotów. Nawiasem mówiąc, ta, całkiem niedroga i tania substancja dobrze przerywa zapach moczu, który będzie również przydatny dla wielu miłośników zwierząt domowych.
  5. Jak już wspomniano, perfumy nie zawsze są postrzegane przez koty z zachwytem. Możesz odebrać zapach perfum lub wody kolońskiej, które odstraszą je od łóżka, jeśli zwierzęta zostawią dużo wełny na kocu lub narzuty na łóżko.
  6. Olejki eteryczne . Teraz nie ma problemu z kupowaniem takich substancji w aptece lub specjalistycznych sklepach. Butelki zapachowe emitujące zapach lawendy, cynamonu, rozmarynu, cytronelli, trawy cytrynowej lub pomarańczy, w naszych czasach przestały być niedoborem. Mieszając olejki eteryczne w stosunku od jednego do trzech, można uzyskać płyn roboczy o pożądanej koncentracji. Odstraszacz jest absolutnie nieszkodliwy, nawet nie powoduje alergie ale ważne Jaki zapach nie tolerują koty1 na kotach skutecznie. Spryskaj je lub umieść płyn na waciku, układając je we właściwych miejscach, które odstraszają zwierzęta, które nie rozumieją prostej perswazji.

Istnieją również repelenty fabryczne na sprzedaż, ale trzeba na nie wydać. Ponadto nie zawsze można przewidzieć, jaki wpływ będą miały takie produkty. Jeśli wiesz, jakiego rodzaju koty nie tolerują, możesz zrobić środek odstraszający na własną rękę z danego materiału. Jeśli czosnek nie pomoże, weź cebulę, coś w rodzaju taniego masła lub cytryny. Taniej jest eksperymentować z nimi i nie szkodzą one ani Twojemu zdrowiu, ani zdrowiu Twojego ulubionego zwierzaka.