Bardzo ważna umiejętność obrony własnego punktu widzenia jest konieczna, aby prawidłowo postawić się w społeczeństwie i wytrzymać presję psychologiczną. Aby być szanowanym przez innych, musisz mieć własną opinię, aby przedstawić ją z ufnością. Jeśli jesteś osobą bez konfliktów, która jest w stanie znaleźć kompromisy - to bardzo dobrze! Ale jeśli zgadzasz się, że jesteś narzucony, ponieważ boisz się wyrazić siebie, prowadzi to do niepożądanych konsekwencji. Na przykład, milczysz, utrzymujesz obelgi w sobie, wtedy możesz mieć problemy natury psychologicznej.

Konieczne jest zrozumienie głównego powodu zamknięcia. Być może pewne złe doświadczenia w dzieciństwie pozostawiły negatywny ślad w kształtowaniu twojej osobowości. W tej chwili iw życiu wpływa na twoje zachowanie.

Psychologiczne ciśnienie i reakcja

Uwaga!

 1. Nie wątp w siebie.
 2. Pamiętaj, że każdy ma prawo do osobistej opinii.
 3. Dźwięk to spokojnie i pewnie.
 4. Spokój jest pierwszą zasadą niewrażliwości.
 5. Nie idź na osobiste obelgi. Mów w interesach.
 6. Nie zaniedbuj osobistej przestrzeni. Będziesz wygodniej trzymać dystans.
 7. Posłuchaj uważnie rozmówcy. I na ogół ucz się słuchać.
 8. Daj argumenty.
 9. Używaj zdrowego rozsądku, nie emocji.

Ochrona przed presją psychiczną

Istnieje ugruntowany pogląd, że najlepszą obroną jest atak. Wielu się nie zgadza. O wiele skuteczniej byłoby nie atakować, ale gdy ludzie szanują się wzajemnie, dowiadują się, co nie pasuje do obu. Może po prostu nie rozumiesz się. I okazuje się, że wszyscy bronią jego opinii.

Konfrontacja z presją psychiczną

Po pierwsze, rozpoznaj prawdziwy cel swojego manipulatora. I działajcie wręcz przeciwnie, czyli na tym, że wasz "przeciwnik" nie jest wypełniony planami. Praktycznie przeciwnie. Ale bądź ostrożny, nie przesadzaj, aby nie denerwować "wroga".

Jak pozbyć się presji psychologicznej? Osoba, która zdecydowała, że ​​prawo do potajemnego kontrolowania innych będzie tylko bronić własnych interesów. Może to zrobić na następujące sposoby:

 1. Sugestia. Rozumiesz, że przeciwnik przekracza granicę i otwarcie narzuca to, co mu odpowiada. Jeśli to ci nie pasuje, powiedz to z pewnością. Kiedy twoje warunki się nie zgadzają, zaoferuj kompromis. Jeśli nie chcesz się z tobą spotkać, przerwij rozmowę.
 2. Obsesja. Najprawdopodobniej "napastnik", jeśli już wyznaczył sobie cel, nie poddaje się tak szybko. Niestety, widzi cię jako potencjalną ofiarę. I musisz być zwycięzcą!
 3. Asertywność. Nie zgadzaj się na jej warunki, nie ustępuj. Powiedz "NIE" i zmień temat. Staraj się nie wracać do starego tematu, chyba że jest to sprawiedliwy kompromis.
 4. Zagrożenia. Połóż swoje przemyślenia na półkach - zdaj sobie sprawę z prawdziwego niebezpieczeństwa związanego z niebezpieczeństwem. Najprawdopodobniej manipulator wyolbrzymia. Bądź w stanie to zrozumieć!

Bardzo często w takich sytuacjach ludzie chcą pokazać całą swoją zaradność i w pełni wykazać poczucie humoru. Odbywa się to w celu wykazania ich wyższości nad innymi. Ale tutaj możesz przygotować się do ataku z wyprzedzeniem i przemyśleć odpowiedzi na możliwe pytania. Nie bierz tego zbyt poważnie. I nie pokazuj, że cię to boli. Pozwól jak wytrzymać presję psychologiczną napastnik gra z samym sobą!

Jak uniknąć presji psychologicznej?

Ciśnienie psychiczne można uniknąć tylko w jeden sprawdzony sposób. Mianowicie, na samym początku związku, pokaż się z silną ręką, jako godny przeciwnik. Aby twój wróg nie miał myśli, że ulegasz jego sztuczkom, presja psychologiczna jest jak gra.

Ignorowanie i odrzucanie to najlepsze praktyki. Należy dołożyć wszelkich starań, aby nie pozwolić wam na manipulowanie tobą. Mówiąc prosto, nie bądź interesujący w tej "branży".