jak usunąć skorupę z głowy dziecka Wraz z narodzinami noworodka młoda matka ma wiele nowych kłopotów. Kobieta bardzo uważnie śledzi stan swojego potomstwa i jest przerażona wszelkimi zmianami, jakie się do niego odnoszą. W szczególności, nawet w szpitalu położniczym lub kilka dni po powrocie do domu, matki często zauważają, że głowa ich syna lub córki jest pokryta osobliwym skorupy.

Chociaż takie narosty łojotokowe nie powodują żadnego dyskomfortu w okruchach, nie stanowią zagrożenia i mogą zwykle trwać do roku, wiele matek stara się je usunąć tak szybko, jak to możliwe. W tym artykule powiemy ci, jak usunąć skorupę na głowie dziecka, aby nie spowodować mu krzywdy.

Jak pozbyć się skorupy na głowie dziecka?

Aby szybko i bezboleśnie usunąć skorupę na głowie dziecka, użyj schematu takiego jak:

  1. Obszary głowy, na których rosną, obficie natłuszczają olejem roślinnym lub kosmetycznym. Pozostaw to na 20-30 minut. W tej chwili możesz nosić do dziecka cienką czapkę z dzianiny - ułatwi to dalszy proces czesania.
  2. Bardzo delikatnie i delikatnie odgarnij skorupy z powierzchni główki okruchów specjalnym grzebieniem dla dzieci. Poruszaj się w różnych kierunkach.
  3. Następnie umyć głowę dziecka szamponem dla dzieci i dobrze spłukać wodą. W tym samym czasie obszary, na których znajdowały się skorupy, są intensywnie masowane opuszkami palców.
  4. Ćwierć godziny po zakończeniu prania, gdy włosy nieco wyschły, ponownie rozczesz główkę okruchów specjalnym grzebieniem.

Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że po jednym z takich zabiegów, nieprzyjemne narośla ostatecznie znikną z powierzchni owłosionej części dziecka. W razie potrzeby sesja powtarza się, ale nie wcześniej niż za 3-4 dni.

Szampony od marek takich jak Mustela lub Bubchen pomogą również oczyścić główkę dziecka. Ze względu na obecność składników zmiękczających w składzie tych środków, zastępują one olej, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze w użyciu. Takie szampony należy nakładać bez uprzedniego przygotowania do okruchów włosów, odczekać 2-3 minuty, a następnie spłukać ciepłą wodą. Po zastosowaniu jednego z tych narzędzi konieczne jest, podobnie jak w poprzedniej wersji, wyczyszczenie skorupy główką dziecka za pomocą specjalnego pędzla lub grzebienia.

Wzrastające łojotokowe nie pojawiają się u wszystkich dzieci. Aby rodzice nie mieli pytania, jak zeskrobać skorupy z głowy dziecka, możliwe jest podjęcie środków zapobiegawczych, a mianowicie:

  • jak pozbyć się strupów na głowie dziecka od pierwszych dni życia odrzuć nadmiernie owijając okruchy. Nie zakładaj maski ani czapki w ciepłym pomieszczeniu;
  • utrzymywać wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym dziecko najczęściej znajduje się na optymalnym poziomie około 60%;
  • myć głowę detergentem nie więcej niż 2 razy w tygodniu;
  • starannie wybieraj produkty kosmetyczne, które są dozwolone dla niemowląt od pierwszych dni życia;
  • codziennie myć głowę dziecka, nawet jeśli nie ma na nim włosów.