Najbardziej ulubione dżinsy zbladły i straciły swój wygląd? Nie martw się! Możesz łatwo nadać im nowe życie, używając farby do tkanin. Możesz farbować swoje dżinsy w pralni chemicznej, w ten sposób zaoszczędzisz czasu i wysiłku, ale może to zaowocować czystą sumą. O wiele łatwiej jest przywrócić dawną jasność rzeczy.

Jak malować dżinsy w pralce?

Aby farbować swoje dżinsy w domu, potrzebujesz farby, soli, octu i pralki automatycznej. Metody grandfather z wrzącymi spodniami w dużym rondlu nie mają znaczenia przez długi czas. Oprócz faktu, że kolor może się okazać nierównomierny, trudno jest uratować beznadziejnie zepsuty pojemnik na farbę. Korzystanie z tej samej maszyny wrzenia zapewnia niezawodne zabarwienie bez smug.

Kup w dowolnym sklepie farbą tkaninową o pożądanym kolorze, weź kilka torebek. Rozcieńczyć zawartość toreb w półlitrowym słoju z gorącą wodą, a następnie wlać powstały roztwór do bębna maszyny i dodać sól w ilości wskazanej w instrukcji malowania. Zapraszam do wrzucenia jeansów do maszyny i uruchomienia cyklu prania, przy którym temperatura wody wyniesie 95o. Po umyciu spłucz świeżo pomalowane spodnie w roztworze wody i octu, a następnie kilkakrotnie naprzemiennie w zimnej i ciepłej wodzie. Ostatni etap - mycie dżinsów z dodatkiem proszku w trybie "szybkim". Wszyscy Wyjmij i wysusz.

Upewnij się, że ten sposób zwracania koloru jest niezawodny, dżinsy będą równomiernie farbowane, a poza tym nie staniesz się właścicielem plam farby na stopach, jeśli przypadkowo wpadniesz pod deszcz.

Noś z przyjemnością i odważnie farbuj je w nowych kolorach, jeśli stracisz oryginalną jasność lub po prostu chcesz zaktualizować swoją garderobę, nie rozstając się z ulubionymi ubraniami.