Akumulacji gęstego śluzu w oskrzelach zawsze towarzyszy kaszel. Zwykle nie jest produktywny ze względu na zbyt dużą lepkość wydzieliny. Medycyna alternatywna ma najlepszą radę, jak uzyskać plwocinę ze środków stosowanych w leczeniu oskrzelików. Naturalne surowce roślinne są najczęściej używane do produkcji farmakologicznych leków mukolitycznych i leków rozszerzających oskrzela.

Szybkie usunięcie plwociny z oskrzeli i jej rozcieńczające środki ludowe

Jednym z najbardziej zalecanych i skutecznych leków jest czarna rzodkiew . To warzywo korzeniowe pomaga zmniejszyć lepkość śluzu i przyspieszyć jego odkrztuszanie już od pierwszego użycia.

Folk lekarstwo czarnej rzodkwi z plwociny w oskrzelach

Składniki:

  • rzodkiewka średnia (czarna) - 1 szt .;
  • miód - 2,5 łyżeczki.

Przygotowanie i stosowanie

Zakorzenienia korzenia dokładnie, odciąć szczyt, około jednej czwartej. Ostrożnie wyjąć rdzeń, około jednej trzeciej całej miazgi. Umieść w kosmosie miód. Po 4 godzinach osącz uzyskany roztwór z rzodkiewki. Weź lek 1 łyżeczkę w dowolnym momencie.

Jak pozbyć się plwociny w lekach ziołowych ludowych oskrzeli?

Phytopreparations pozwalają na wycofanie wydzieliny oskrzelowej w ciągu 4-5 dni. Ponadto leki te zapobiegają występowaniu powikłań i przenikaniu infekcji do płuc.

Skuteczne oczyszczanie oskrzeli z plwociny pomoże na bazie środków ludowych korzeń lukrecji .

Receptura bulionowa

Składniki:

środek ludowy na plwocinę w oskrzelach
  • zmiażdżona sucha lukrecja - 10 g;
  • woda - 250 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Umyć surowce roślinne, umieścić je w ceramicznym lub emaliowanym pojemniku i wlać 200 ml przegotowanej wody. Umieścić mieszaninę w łaźni wodnej z minimalnym zagotowaniem. Po 20 minutach wyjąć wywar, przykryć i pozostawić na 2 godziny. Następnie odcedź roztwór, dokładnie wyciśnij korzenie, dodaj 50 ml przegotowanej wody do płynu. Pij 4 razy dziennie po 15 ml.