Kombucha, powszechnie nazywana grzybem japońskim u zwykłych ludzi, jest kombinacją drożdży i bakterii kwasu octowego. W przypadku tego wspaniałego organizmu czasami występują takie nazwy, jak kwas morski, meduzomycet lub meduza. Drożdżopodobny grzyb oddziałuje z cukrem, w wyniku czego otrzymuje się kwas octowy i alkohol. Bakterie utleniają powstały alkohol, tworząc kwas octowy.

Napar grzybowy herbaty wygląda jak gruby śluz na powierzchni herbaty. Jako pożywka dla rozwoju grzyba może działać jak słodki sok.

Istnieją trzy główne sposoby hodowli Kombucha w obecności głównego organizmu.

Według podziału. Wszystkie czynności związane z dzieleniem się herbacianego grzyba są wykonywane bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić ciała dorosłego. Z ciała dorosłego jest oddzielona płyta lub kilka płytek, w zależności od grubości. Zabronione jest cięcie dorosłej kultury na pół lub wycinanie z niej kawałka. Zwykle delaminacja występuje naturalnie, wystarczy znaleźć szczelinę w całym ciele grzyba. Często przezroczysta folia tworzy się na górnej stronie grzyba. To idealna opcja hodowlana. Ostrożnie usuń ten film i włóż go do nowego pojemnika ze słodką herbatą.

Nalegać. Sam napar z herbacianego grzyba może spowodować powstanie nowego organizmu. Aby to zrobić, pozostaw infuzję do dwóch tygodni w temperaturze pokojowej bez narażania na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli te warunki zostaną spełnione, wkrótce na powierzchni pojawi się cienka warstwa półprzezroczysta. Wkrótce ta warstwa będzie dorosłym organizmem.

Odrodzenie. Kiedy dorosła kultura nie zostanie usunięta ze zbiornika, opada na dno. Następnie cienka warstwa oddziela się od górnej warstwy dorosłej kultury, która stanie się kulturą odradzającą się. Stara kultura w tym przypadku podlega wycofaniu i wyrzuceniu, ponieważ zaczyna wytwarzać zbyt dużo kwasu octowego. Nowy film musi znaleźć się w świeżym roztworze.

Rozwijaj kombucha od zera. Jedna z sprawdzonych receptur na uprawę Kombucha. Weź ocet jabłkowy bez konserwantów i dodaj herbatę z cukrem. Czas ekspozycji tej mieszaniny wynosi od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Stosunek octu wynosi około 1:10. Kiedy rozmiar filmu będzie około 1 milimetra - grzyb jest gotowy.

Jak uprawiać Kombuchę, jeśli nie możesz kupić octu? Używamy warunków poprzedniego przepisu, ale bez octu. Na zwykłej herbacie z cukrem okazuje się, że nie gorszy.

Gdzie kupić Kombuchę?

Zwykle grzyb nie jest kupowany, ale dystrybuowany przez sąsiadów, krewnych. Możesz zadzwonić do znajomych, mieć pewność, że ktoś ma albo ciało, albo informację, gdzie można zdobyć grzyb herbaciany. W sklepach takich rzeczy nie handluj. Internet może przyjść na ratunek w tym przypadku. Odwiedzanie zdrowych forów Где взять чайный гриб Na pewno żyją ludzie, którzy zajmują się hodowlą herbaty, pamiętaj też, że herbata z grzybów uwielbia ciepło. Temperatura musi być utrzymywana na poziomie nie niższym niż 25 stopni. Infuzja grzybów herbacianych w wysokiej temperaturze rozwija się w optymalnym tempie i uzyskuje najkorzystniejsze właściwości.

Napar z herbacianego grzyba łagodzi wiele chorób. Ponadto jest to bardzo smaczny napój, który doskonale gasi pragnienie i zwiększa energię życiową. Kombucha pomoże Ci pozbyć się stresu, alergii, problemów z przewodem pokarmowym, a także różnych chorób skóry.

Nie ma potrzeby podążania za specjalnymi wymaganiami dotyczącymi uprawy tego pożytecznego organizmu. Składniki są najbardziej przystępne - woda, cukier, herbata. Można stosować nawet najtańsze herbaty.

Zapomnij o problemie, gdzie kupić Kombuchę. Skorzystaj z naszych przepisów i bądź zdrowy!