Jak uzyskać certyfikat na kapitał macierzyński Obawy Federacji Rosyjskiej dotyczące sytuacji demograficznej w państwie wyrażają się w formie zaświadczenia o macierzyńskim kapitale, którego otrzymanie może nie być takie samo dla wszystkich. Ubiegaj się o to może być rodzina, lub tylko mama lub tata na najmłodszego obywatela, który się urodził, jeśli jest drugi w rodzinie, lub trzeci, czwarty itd. Ustawa ta została wdrożona w 2007 r. I jest wstępnie ważna do 2018 r.

Warunki uzyskania certyfikatu na kapitał macierzyński

Kiedy dziecko zobaczyło światło, rodzice naraz mieli wiele kłopotów, w tym projekt wszelkiego rodzaju dokumentów, w tym macierzyńskiego kapitału, który jest również nazywany rodziną. Ale nie możesz się spieszyć, aby je otrzymać, pieniądze nie zostaną utracone - będzie to zapisane, dopóki rodzice nie będą mogli się o to ubiegać. Ten dokument można uzyskać nawet dla dużego dziecka, jeśli nie został wydany wcześniej.

Zasady uzyskania zaświadczenia o kapitale macierzyńskim

Możesz otrzymać zaświadczenie o kapitale macierzyńskim po urodzeniu dziecka, ale jak to zrobić, matka oczekująca powinna wiedzieć już podczas ciąży, aby być przygotowanym. Aby zrozumieć, czy twoja rodzina ma prawo do tej pomocy publicznej, konieczne jest:

  1. Być obywatelem Federacji Rosyjskiej.
  2. Zarejestruj dziecko jako obywatel państwa.
  3. Zarówno mama, jak i tata mogą uzyskać pomoc, jak również przybrani rodzice, ale nie opiekunowie.
  4. Odbiorcą jest matematyka. kapitałem może być również osierocone dziecko. W tym przypadku będzie potrzebował opiekunów.
Gdzie można ubiegać się o pieniądze z tytułu macierzyństwa?

Pieniądze przekazane rodzinie, gdy rodzisz się lub adoptujesz dziecko wydać w trzech obszarach - aby poprawić swoją przestrzeń życiową (wziąć kredyt hipoteczny na mieszkania), wydać ją na edukację potomstwa lub częściowo zainwestować w przyszłą emeryturę matki. Przewiduje także możliwość korzystania z certyfikatu do domu poprawy dla dziecka, uznanego za nieważne, dla jego potrzeb, i to można zrobić w dowolnym momencie, nie czekając na trzyletni wiek. Po otrzymaniu certyfikatu są proszeni o dokonanie wyboru, co oznacza, że ​​rodzice muszą najpierw omówić ten problem między sobą.

Dokumenty wymagane do uzyskania zaświadczenia o kapitale macierzyńskim

Matka, ojciec lub opiekun dziecka musi udać się do Funduszu Emerytalnego osobiście lub listownie. Uzyskanie zaświadczenia o macierzyńskim kapitale następuje w określonej kolejności, zgodnie z którą należy podać następującą listę dokumentów:

  • główny dokument poświadczający tożsamość osoby, która złożyła wniosek (paszport);
  • certyfikaty dla wszystkich dzieci w rodzinie;
  • Uzyskanie zaświadczenia o kapitale macierzyńskim dokument dotyczący adopcji dziecka;
  • Potwierdzenie obywatelstwa dziecka oraz rodzice / rodzice adopcyjni (specjalny znak służby migracyjnej Federacji Rosyjskiej).

W ciągu miesiąca przesłany wniosek zostanie sprawdzony, a następnie uzyska informację o pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi. W niektórych przypadkach prosi się o dołączenie kilku innych osób do ogólnie przyjętej listy dokumentów. Dotyczy to większej liczby opiekunów. Często wymagają różnych decyzji sądowych dotyczących legalności opieki i pozbawienia praw biologicznych rodziców, jeśli nie umarli, ale zostali pozbawieni dziecka z powodu problemów prawnych.