Jak znaleźć wspólny język z dzieckiem Istnieje wiele literatury na temat psychologii dzieci i ich wychowania. Wszystkie są bardzo ciekawe i pouczające. Nie powinniśmy zapominać o złotej zasadzie każdego rodzica, która mówi: "Nie ma potrzeby edukowania, musisz dawać dobry przykład". Mimo to, każda mama i tata, próbując znaleźć wspólny język z dzieckiem, z reguły stawiają na ten sam prowizję.

Ale w rzeczywistości wszystko jest dość proste. Musisz tylko pamiętać kilka zasad, a nie tylko pamiętać, ale postępować zgodnie z nimi. A potem problemy, jak znaleźć wspólny język z jakimkolwiek dzieckiem - z nią iz kimś innym, recepcja nie będzie. Uczmy się podstawowych zasad, na których należy budować naszą komunikację z młodszym pokoleniem.

Jak dogadać się z dziećmi?

Indywidualne podejście to takie, bez którego wszystko, co następuje, traci sens. Gdy dziecko dorośnie i dojrzeje, stopniowo poznasz jego charakter i cechy, a w zależności od nich zastosujesz różne metody edukacji. Ktoś czyni posłusznym wyłącznie "bicz", ktoś potrzebuje i "marchewkę" - zanim się wychowasz, poznaj osobowość swojego dziecka najlepiej jak to możliwe.

Szanuj opinię swojego dziecka. Niech się myli, wbrew prawom natury i społeczeństwu - wciąż ma prawo do istnienia. I aby udowodnić, że ich słuszność powinna, jak już wspomniano powyżej, na własny przykład, a nie stłumić dziecka swoim autorytetem, nie może to zepsuć dziecka i pieścić się, nawet jeśli jest to chłopiec. Daj dzieciom ich rodzicielską miłość, a na pewno odpowiedzą ci w zamian i posłuszeństwie.

Ale także nieposłuszne dziecko - Nie zawsze złe. Jeśli twoje dziecko zachowuje się bardzo źle, poczekaj trochę z karą i pomyśl: może nadszedł czas, aby twoje wychowanie ponownie się zastanowiło? W końcu dziecko rośnie, jego perspektywy i zachowania się zmieniają, potrzebuje więcej swobody i mniej ograniczeń. Aby zanegować liczbę konfliktów, uelastycznij system edukacji.

Jak wiadomo, istnieje autorytarny i lojalny styl edukacji. W pierwszym przypadku szacunek dla rodziców (a czasem strach) staje się głównym motywatorem posłuszeństwa, w drugim zaufanie i kompromis decydują o wszystkim. Wybierz styl, który jest Ci najbliższy lub połącz je.

Jak znaleźć wspólny język z dzieckiem Jak pokazuje praktyka, zawsze trudniej jest znaleźć wspólny język z dorosłymi dziećmi niż z małym dzieckiem. W okresie dojrzewania są bardzo od nas odległe, a tylko nieliczni potrafią utrzymać jeszcze ciepłe relacje z rodzicami. A im starsze staje się dziecko, tym trudniej jest nam zaakceptować jego niezależność i "puścić" go w nasze własne życie. I trzeba to zrobić - bądź na to przygotowany.

Przybrane dzieci, a także dzieci żony lub męża z pierwszego małżeństwa - są całkowicie takie same jak twoje. Aby znaleźć dla nich podejście, potrzebujesz trochę więcej cierpliwości i taktu.