jak karmić dziecko w 8 miesięcy Dziecko skończyło 8 miesięcy. Z każdą taką małą urodziną świętujesz coraz więcej sukcesów i upewniasz się, że menu staje się bardziej różnorodne. Porozmawiaj o tym, jak karmić dziecko w 8 miesięcy.

Rozważ dwie opcje menu, w zależności od tego, czy matka karmi dziecko mlekiem matki, czy nie.

Jak karmić dziecko w 8 miesiącu karmienia piersią?

W tej chwili Twoje dziecko ma pięć posiłków dziennie. Rano i wieczorem, nadal karmić tylko mleko z piersi. Jeśli dziecko prosi, karm go w nocy. Ponadto, istnieją trzy dodatkowe posiłki w ciągu dnia, podczas których oferujemy dzieciom różne przynęty

Menu dnia może być:

  • 10.00 - owsianka dla dzieci (w tym wieku podajemy kaszki wieloskładnikowe, płatki zbożowe z dodatkami owocowymi) - 180 g, przecier owocowy - 40 g, mleko matki;
  • 13.30 - bulion z mięsem lub zupa kremowa lub puree warzywno-mięsne - 180 g, grzanki, mleko z piersi;
  • 18.30 - twaróg - 40 g lub produkty z kwaśnego mleka - 120 g, mleko z piersi.

Dlatego po każdym karmieniu pożądane jest karmienie dziecka mlekiem z piersi.

Jest to przykładowe menu i każdego dnia może być inne. Na przykład w poniedziałek dajemy owsiankę na śniadanie, we wtorek - owsiankę wielozbożową; w porze lunchu podajemy tłuczone ziemniaki, następnego dnia - złożone przeciery warzywne itp.

Jak karmić dziecko w 8 miesięcy na sztucznym karmieniu?

Planując menu dla 8-miesięcznego dziecka, należy uważać, aby dziecko otrzymało wszystkie niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe wraz z pożywieniem. Nowością w diecie mogą być ryby, krakersy, puree z mięsa.

Przykładowe menu dla karmionych sztucznie niemowląt jest podobne do powyższej racji dla dzieci karmionych piersią.

Rano i wieczorem - jest to formuła mleczna (do 200 g na karmienie). W ciągu dnia menu dziecka może być takie:

  • 10,00 - płatki dla dzieci (na przykład płatki owsiane z gruszką) - 180 g, przecier jabłkowo-bananowy - 40 g, sok jabłkowy - 40 ml;
  • 13.30 - bulion mięsny - 180 g, przecier warzywny - 50 g, możliwy z rybą lub mięsem, grzankami;
  • 18.30 - twarożek - 40 g, kefir może być 120 g, puree z moreli i jabłko - 40 g.

jak karmić dziecko w 8 miesięcy na sztucznym karmieniu Jest to przykładowe menu, dania w nim mogą i powinny być na przemian.

Należy pamiętać, że czas karmienia w menu ma jedynie charakter orientacyjny. Być może Ty i Twoje dziecko będzie miało inny harmonogram posiłków, wygodne i odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się wprowadzić nowy suplement, ale dziecko kategorycznie odmawia zjedzenia go, odłóż nowe danie na później. Spróbuj czegoś innego lub pozostaw to samo menu. Często zdarza się, że już za kilka miesięcy dziecko zjada z przyjemnością to, czego wcześniej odmówił. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, jak prawidłowo karmić dziecko w wieku 8 miesięcy, należy wziąć pod uwagę nie tylko zalecenia ekspertów, ale także preferencje dotyczące dziecka.