Obecność niewielkiej przestrzeni życiowej zapewnia kompaktowe i wygodne rozmieszczenie mebli, co dla wielu jest zadaniem zniechęcającym. Mały apartament jest uważany za sypialnię i salon w jednej osobie, a apartamenty typu studio łączą w sobie obecność kuchni w tym samym pomieszczeniu mieszkalnym. Dlatego dzisiaj pytanie, jak urządzić jednopokojowe mieszkanie, jest bardzo istotne i ekscytujące dla wielu osób. Aby poradzić sobie z zadaniem i zaspokoić ich pragnienia, warto rozważyć różne opcje projektów i stylów.


Jak określić wybór wzoru dla małego mieszkania?

Przede wszystkim zastanów się, jaki styl i rytm życia jest charakterystyczny dla właściciela mieszkania. Czy goście często odwiedzają mieszkanie? Czy jest wykorzystywany do celów zawodowych, czy jest czystym miejscem odpoczynku i relaksu? W zależności od powyższych niuansów zależy również od wyboru stylu.

Jak wygodnie urządzić jednopokojowe mieszkanie?

Jeśli w projekcie mieszkania główną zasadą jest dla Ciebie komfort i relaks, wtedy powinieneś skupić się na łóżku. Aby zrealizować te pomysły, powinieneś używać mebli wielofunkcyjnych. Może to być futon lub rozkładana sofa, zmieniające się łóżko. Po południu łóżka do podnoszenia będą służyć Ci jako kompaktowa szafa, wygodna sofa lub rozkładane krzesło, a wieczorem wygodne łóżko. Nie mniej niezbędnym przedmiotem w mieszkaniu będzie rozkładany lub przesuwny stół, który nie zajmie dodatkowej przestrzeni, a w zamierzonym celu nie będzie najmniej ustępował zwykłemu stołowi. Półki na zawiasach będą służyć jako miejsce na różne drobiazgi, książki i inne drobnostki. Kupując meble, należy zwrócić uwagę na jasne, delikatne kolory, które wizualnie przyczynią się do zwiększenia przestrzeni.

Aby zrozumieć, jak właściwie umeblować mieszkanie za pomocą mebli, możesz przyjrzeć się różnym opcjom projektowania, zwrócić się do profesjonalistów lub wdrożyć własne pomysły. Zdobycie ukrytych mebli, zastosowanie antresoli i idea pionowej przestrzeni będą bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jeśli w planowaniu mieszkania znajduje się nisza, można ją wykorzystać na szafę, tworząc miejsce do spania lub inną strefę, na przykład działającą. Innym sposobem na dekorowanie jednopokojowego mieszkania jest stworzenie drugiego piętra. Może być używany do przechowywania pościeli, przechowywania rzeczy lub sztucznego poddasza nad szafką. Przesuwna szafa stanie się niezastąpionym umeblowaniem w Twoim małym pokoju.

Przy aranżacji mebli należy wziąć pod uwagę takie niuanse, jak brak pustych cięć i szczelin między przedmiotami wnętrza, ponieważ kosztem tej przestrzeni można zwolnić więcej miejsca w pokoju. Ułóż meble lepiej wzdłuż ściany, aby zrobić miejsce na środkową część pomieszczenia. Integralnym atrybutem będzie ogromne lustro, które jest nie tylko bardzo wygodne w użyciu, ale pomoże zwiększyć przestrzeń i sprawić, że będzie ona lżejsza. Ten sam efekt można uzyskać poprzez grę światła. Konieczne jest rozprowadzenie światła w różnych kątach pomieszczenia.

Ważnym elementem w projektowaniu wnętrza małego pokoju będą zasłony. Daj pierwszeństwo jasnym kolorom w pionowych paskach. W takim przypadku ściany będą wyglądać na wyższe. Pomysły na to, jak pięknie umeblować jednopokojowe mieszkanie można wyciągnąć z różnych stylów: muzyka country minimalizm, nowoczesny , konstruktywizm, hi-tech, styl orientalny. Podział pomieszczenia na pokój przy pomocy materiałów tekstylnych, drukowanych pleksi, bambusów lub rolet może być zwycięską opcją. Najważniejsze jest to, że to rozwiązanie jest połączone z ogólnym stylem mieszkania.

Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie1Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie2Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie3
Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie4Jak ozdobić studio5Jak ozdobić studio6
Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie7Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie8Jak urządzić jednopokojowe mieszkanie9