Nie zawsze zestaw pierwszej pomocy jest wyposażony we wszystkie niezbędne preparaty farmakologiczne. Co zrobić, gdy nagle ktoś z domu ma gorączkę? Istnieje kilka sprawdzonych metod obniżania temperatury bez sięgania po pigułki. Zapoznajmy się z nimi.

Jak obniżyć temperaturę bez tabletek u osoby dorosłej?

  1. Zmniejszenie ciepła pomoże zwiększyć pocenie się. Wystarczy wypić kilka filiżanek gorącej godziny z malinami, porzeczkami lub plasterkiem cytryny, aby pobudzić gruczoły potowe do ciężkiej pracy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu to narzędzie nie pomoże, możesz przejść do następnego kroku - tarcia.
  2. Pocieranie pozwala osiągnąć od razu 2 gole. Po pierwsze, zwiększa krążenie krwi, co pomaga w normalizacji metabolizmu. Po drugie, odparowanie produktu opartego na alkoholu chłodzi powierzchnię skóry. Zwykle dorośli używają wódki do mielenia. Małe zastrzeżenie - nie można się wspinać pod kocem bezpośrednio po zabiegu. Powinieneś poczekać kilka minut, inaczej pocieranie doprowadzi do przegrzania.
  3. Inną metodą obniżania temperatury bez tabletek jest kompresja. Mogą być również wykonane z wywar z mięty krwawnik . Płyn zwilża się serwetkami lub ręcznikami i nakłada na czoło i skronie, nadgarstki, a także na strefy pachwiny.

Użyj lewatywy, jeśli szukasz sposobu, aby szybko obniżyć temperaturę bez pigułek. Rozwiązanie procedury jest łatwe do przygotowania.

Środki na receptę

jak szybko pokonać temperaturę bez pigułek

Składniki:

  • suche kwiaty rumianku - 4 łyżki. l.;
  • wrząca woda - szklanka.

Gotowanie

Surowce parzy się wrzącą wodą i mieszaninę przesyła się do dalszego podgrzania do kąpieli wodnej. Po kwadransie środek usuwa się z kąpieli, filtruje i uzupełnia go przegotowaną wodą w celu uzyskania objętości 250 ml. Konieczne jest schłodzenie roztworu do temperatury ciała. Lewatywa ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.