Aby zrozumieć, jak właściwie przywiązać dziecko do piersi, powinieneś znać pewne cechy zachowania noworodków. Na przykład, aby dziecko otworzyło usta, musisz przytrzymać jego sutek na dolnej wardze lub dotknąć policzka. Nie rozpaczaj, jeśli dziecko nie brało piersi po raz pierwszy i nie próbuj wymuszać sutka.

Ponadto, nie postrzegaj drgania głowy dziecka jako odmowy karmienia. Dzieciak próbuje po prostu znaleźć pierś. Podczas karmienia piersią zaleca się, aby sutek dziecka ledwie dotykał klatki piersiowej, aby dziecko zrozumiało, że jest już na celu, co oznacza, że ​​przestanie przekręcać głowę w poszukiwaniu sutka.

Poproś o poradę, jak prawidłowo karmić piersią u pielęgniarki w szpitalu. Ważne jest, aby doświadczony pracownik pokazał, jak kierować piersią i jak trzymać dziecko. Nie pozwól, aby dziecko brało smoczek tylko do połowy lub tylko do jego krawędzi. W takim przypadku wystąpi ból, a samo dziecko nie dostanie wystarczającej ilości mleka. Jeśli Twoje dziecko poślizgnęło się na krawędzi sutka, delikatnie weź pierś i spróbuj ponownie. Nie toleruj bólu podczas karmienia - silny ból sugeruje, że dajesz dziecku niewłaściwą pierś.

Prawidłowe przyłożenie dziecka do piersi zapewni nie tylko pełne odżywianie Twojego dziecka, ale także przyjemne wrażenia z procesu. Problemy takie jak pęknięcia sutków, przekrwienie mleka i późniejsze zapalenie sutka zwykle wynikają z faktu, że matki nie wiedzą, jak karmić noworodka piersią.

Karmienie piersią nie jest tak trudnym procesem, jak początkowo sądziłeś. W ciągu kilku tygodni opanujesz wszystkie umiejętności doskonale, ale na razie oczywiście warto podjąć pewne wysiłki. W końcu dobre odżywianie jest główną gwarancją zdrowia Twojego dziecka.