Sucha skóra dłoni i zwiększona kruchość paznokci - problem jest dość powszechny i ​​rozwiązanie go w krótkim czasie nie jest takie proste. Jednym z zabiegów kosmetycznych oferowanych przez wiele salonów, które pomaga poradzić sobie z tym nieprzyjemnym zjawiskiem, jest gorący manicure.

Co to jest gorący manicure?

Problemy ze skórą i paznokciami są spowodowane wieloma czynnikami: tutaj i chemikaliami domowymi oraz nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi, oraz wiosenna awitamina . W rezultacie skóra staje się sucha, traci elastyczność, paznokcie tracą blask, mogą się kruszić. Regularne kremy lub płyny w tej sytuacji pomagają, ale przy przedłużonej ekspozycji. Uważa się, że zabieg jest gorący (jest kremowy lub oleisty), manicure kilkakrotnie zwiększa skuteczność produktów do pielęgnacji dłoni, wspomaga ich odżywianie, poprawia ogólną kondycję paznokci i skóry. Podczas zabiegu ręce zanurzają się przez pewien czas w śmietanie lub w oleju podgrzanym do temperatury 50-55 stopni. Uważa się, że rozgrzana śmietanka rozszerza pory, przyspiesza krążenie krwi i przyczynia się do szybszego i łatwiejszego wnikania substancji odżywczych w skórę.

Procedura gorącego manicure może być z łatwością przeprowadzona zarówno w salonie, jak iw domu.

Gorąca technologia manicure

Niezależnie od tego, czy manicure wykonywany jest na gorąco w domu, czy w salonie, zawiera on szereg obowiązkowych kroków:

  1. Paznokcie są oczyszczone z resztek starego lakieru.
  2. Przy pomocy pilnika do paznokci paznokcie mają pożądany kształt.
  3. Balsam lub krem ​​wlewa się do kąpieli i ogrzewa do pożądanej temperatury. W salonach do tego zwykle używane jest specjalne urządzenie do gorącego manicure, które nie tylko ogrzewa balsam do pożądanej temperatury, ale także utrzymuje go podczas całej procedury. W warunkach domowych, gdy oleje i śmietana wystarczająco szybko schładzają się, do utrzymania temperatury zazwyczaj stosuje się łaźnię wodną.
  4. Końcówki palców wpadają do kąpieli przez kilka minut. W salonach, przy użyciu profesjonalnych narzędzi i urządzeń, jest to zwykle 7-10 minut. W domu zaleca się trzymanie rąk w wannie przez 15 do 25 minut.
  5. Po kąpieli, resztki balsamu są przekazywane do rąk, wykonywany jest masaż, a naskórek jest przetwarzany, najlepiej metodą nieciętą (za pomocą pomarańczowego sztyftu).
  6. Po zabiegu naskórka pozostały płyn usuwa się z paznokci zimnym, wilgotnym ręcznikiem, a paznokcie są odtłuszczone i lakierowane.

Głównym problemem, który może pojawić się podczas prowadzenia gorącego manicure w domu, jest to, że temperatura mieszaniny jest zbyt wysoka. Jeśli środek stosowany do manicure jest podgrzewany powyżej 55 stopni, jego użyteczne właściwości mogą zniknąć, ale istnieje ryzyko podrażnienia wywołane działaniem wysokiej temperatury na skórze.

Środki do gorącego manicure

W salonach do zabiegu za pomocą specjalnych kremów lub balsamów. Skład takich funduszy obejmuje zazwyczaj oliwy z oliwek lub brzoskwini, witaminy D, A, E, ceramidy, lanolinę i różne suplementy mineralne.

Kremowy manicure

Podczas wykonywania gorącego manicure w domu, możesz albo kupić profesjonalny produkt, albo w przypadku jego braku, użyć oliwy z oliwek z dodatkiem kilku kropel witaminy A i olejków eterycznych. W skrajnych przypadkach można użyć zwykłego kremu do rąk, dodając również witaminy i olejki eteryczne.

Ogólnie rzecz biorąc, efekt gorącego manicure jest porównywany z terapia parafinowa . Jednak ten ostatni ma wiele przeciwwskazań, w szczególności - uszkodzenie skóry rąk, mikrouraz i pęknięć. Natomiast kąpiele olejowe, a zatem i gorący manicure w takich przypadkach, wręcz przeciwnie, są pokazane i przyczyniają się do szybkiego gojenia się skóry.