gorąca główka dziecka bez temperatury Dość często młode matki zwracają się do pediatrów z problemem, w którym głowa (czoło) dziecka bez gorączki jest gorąca. Spróbujmy dowiedzieć się, co może być przyczyną tej sytuacji.

Dlaczego małe dziecko ma gorącą głowę?

Najpierw musisz powiedzieć, że diagnozując przyczyny tej sytuacji, musisz najpierw zwrócić uwagę na wiek dziecka. Tak więc normalna temperatura noworodka prawie zawsze jest bliska 37 stopni. Wyjaśnia to fakt, że mechanizm termoregulacji u takich dzieci jest niedoskonały, zależą one w dużym stopniu od temperatury otoczenia. Dlatego czasami dziecko ma zimne ciało, a sama głowa jest gorąca, ale nie ma temperatury.

Trzeba też powiedzieć, że dość często dziecko może mieć gorącą głowę podczas ząbkowania. Nie można zaobserwować wzrostu temperatury ciała.

Jednak w większości przypadków zjawisko to występuje u małych dzieci w wyniku nadmiernej opieki nad matkami, które silnie tłumią swoje dziecko. Konieczne jest usunięcie kilku kamizelek - jako tak zwanego "upału", a tak się nie stało.

Co robić w podobnej sytuacji?

Jeśli jednak dziecko ma wzrost temperatury, jego nogi są zimne, a głowa jest gorąca, najprawdopodobniej oznacza to początek procesu zakaźnego.

Najpierw musisz dostosować przepływ ciepła w ciele dziecka, przykrywając go ciepłym kocem. dziecko ma gorącą głowę, ale nie ma temperatury Jeśli temperatura wzrośnie powyżej 38 stopni, musisz wezwać karetkę.

Czekając na przybycie lekarzy, matka powinna dać dziecku jak najwięcej. Kompoty i napoje owocowe są również doskonałe, można też użyć zwykłej wody pitnej.

Jeśli dziecko nie ma temperatury, a głowa jest gorąca w tym samym czasie, należy przewietrzyć pomieszczenie duszne, a na czas wietrzenia wyjść do następnego pokoju, aby uniknąć przeziębienia. Dziecko powinno być łatwiejsze do noszenia, aby się nie pociło. Jeśli takie działania nie zmieniają sytuacji, należy skonsultować się z pediatrą w celu uzyskania porady.