Biały śnieg, czyste zęby można nazwać wizytówką każdej osoby. Kiedy spotykamy nowych ludzi, większość z nas się uśmiecha, nieświadomie robiąc pierwsze wrażenie. I, oczywiście, nikt nie chce zepsuć swojego nastroju, ale otaczać ludzi niedokładnymi zębami. Domowe wybielanie zębów może pomóc wielu w rozwiązaniu tego problemu.

Co może przyciemnić zęby?

Przyczyny przebarwienia szkliwa mogą być wrodzone i nabyte:

  • usunięcie miazgi (pęczek nerwowo-naczyniowy) zęba;
  • przyjmowanie tetracykliny przez matkę podczas układania zębów u dziecka w macicy lub jako dziecko w dzieciństwie;
  • zwiększone stosowanie fluoru (w wodzie, w pastach do zębów);
  • produkty spożywcze (jagody, wina, buraki, kawa, herbaty, żywność i napoje z barwnikami);
  • palenie.

Do każdej kwestii związanej z manipulacją zębami należy podchodzić mądrze. Oczywiście, nie każdy może pozwolić sobie na wybielanie biurka w klinice dentystycznej. Ale warto skonsultować się z dentystą, który pomoże ci wybrać środki do wybielania zębów.

Lekarz ustali również, ile tonów i ile można sobie pozwolić na wybielenie zębów środkami do domu. Pamiętaj, że bezmyślne wybielanie zębów jest szkodliwe, niezależnie od tego, jak atrakcyjna jest reklama w telewizji lub cokolwiek sąsiedzi mówią!

Spróbujmy wybielić zęby w domu.

W domu możesz spróbować wybielić zęby za pomocą fabrycznych narzędzi zaprojektowanych przez dentystów. Należą do nich:

  1. Specjalne ochraniacze na zęby z żelem. Kappas to takie pojemniki, które pasują do obu szczęk. Podobne bokserzy noszą przed walką. Szczęki dentystyczne są wytwarzane w gabinecie lekarskim. On także wybiera substancję opartą na nadtlenku do wybielania zębów. Termin i częstotliwość noszenia są indywidualne.
  2. Żel wybielający nakładany na zęby za pomocą pędzelka.
  3. Paski wybielające, które są przyklejone do zębów.
  4. Pasty do zębów - być może najbardziej powszechny i ​​niedrogi sposób. Ale jednocześnie ich działanie polega raczej na głębszym oczyszczaniu zębów z powodu cząstek ściernych.
Przepisy babci

Wybielanie zębów w domu stało się istotne nie tylko w ostatnich latach. Nasi przodkowie byli również zainteresowani ich wyglądem i zdrowiem. Dlatego wybielanie zębów ludowe środki można uznać za bezpieczną i sprawdzoną metodę.

Wybielanie zębów olejem z drzewa herbacianego to prosta i niedroga procedura. Konieczne jest jedynie znalezienie 100% oleju, bez dodatków i nie rozcieńczonego innymi olejami. Po regularnym oczyszczaniu rano i wieczorem pastą, szczotkę należy umyć, a następnie nałożyć na nią kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. I ponownie szczotkuj zęby w zwykły sposób. Jeśli smak i zapach nie podrażniają Cię i nie ma reakcji alergicznej na olej - zabieg można wykonać co drugi dzień.

Wybielanie zębów za pomocą węgla lub sody nie jest tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać. środek do czyszczenia zębów Faktem jest, że silnie ścierna soda i węgiel mogą często rozrzedzać szkliwo. Soda lub rozgnieciony węgiel aktywowany miesza się z pastą do zębów, a zęby czyści się jak zwykle. Takie wybielanie zębów jest bardziej szkodliwe niż użyteczne i nie powinno być wykonywane częściej niż raz w tygodniu.

Innym sposobem na rozjaśnienie zębów w kilku odcieniach jest wybielenie zębów cytryną. Ta metoda sprawdza się w przypadku usuwania płytki nazębnej z palenia. Cytryna może rozjaśnić zęby na różne sposoby. Możesz wytrzeć zęby skórką z cytryny lub wytrzeć wszystkie zęby bawełnianym wacikiem zanurzonym w świeżo wyciśniętym soku z cytryny. Najważniejsze, aby nie robić tego często, ponieważ kwas cytrynowy może powodować nadwrażliwość szkliwa.