Kaktusy są tak niezwykłymi roślinami, że niewiele osób pozostaje obojętnych - niektórzy ludzie szczerze ich nie lubią, ale wielu dosłownie choruje z kaktusa, próbując zdobyć nowe i nowe kłujące zwierzątko. O rodzajach domowych kaktusów i warunkach niezbędnych do ich uprawy, a nasza dzisiejsza rozmowa pójdzie.

Rosnące kaktusy w domu

Niż kaktusy są dobre, więc dzięki rosnącej w domu nawet najbardziej niedoświadczonej kwiaciarni może sobie z tym poradzić. Oczywiście, nie jest wcale faktem, że będzie on w stanie uzyskać z jego kłujących zwierząt wspaniałe kwitnienie lub formację dzieci, ale nie będzie też w stanie zrujnować kaktusa. A żeby kaktusy czuły się świetnie, aktywnie kwitną i rozmnażają się, to zajmie trochę pracy i stworzy optymalne warunki dla nich:

 1. Garnek dla kaktusa powinien mieć odpowiednią wielkość, a mianowicie nieco więcej niż ich system korzeniowy. W przypadku kaktusów, które mają lepiej rozwinięte korzenie powierzchni, potrzebujesz małej, ale wystarczająco szerokiej doniczki. Te same gatunki sukulentów, które mają wyraźny rdzeń centralny, będą wymagać do sadzenia wąskiego i głębokiego pojemnika. Materiał, z którego wykonana jest doniczka, w zasadzie nie ma znaczenia, ale przede wszystkim kaktusy jak gliniane lub plastikowe "domy".
 2. Temperatura kaktusa jest umiarkowana, bez silnych zmian. Zimą należy je umieścić w chłodnym miejscu, w którym z powodzeniem będą żyć do wiosny +5 ... +13 С. Pozostawienie kaktusa na zimę na parapecie powinno zapewnić ochronę przed przepływem gorącego powietrza z akumulatora, na przykład użyć arkusza plexi lub pleksiglas.
 3. Kaktusy lubią dobre oświetlenie, bez niego zaczynają boleć, umierać i deformować. Aby tego uniknąć, lepiej umieścić doniczkę kaktusa na południowym oknie, aw każdym innym miejscu w mieszkaniu, aby użyć dodatkowego oświetlenia.
 4. Kaktusy wodne również powinny być poprawne - obfite, gdy ziemia wysycha w doniczce latem, a minimalnie (raz w miesiącu) w zimie.
 5. Bardziej niż jakakolwiek inna roślina domowa, kaktusy potrzebują świeżego powietrza, ale boją się przeciągów. Wynika z tego, że pomieszczenie z kaktusami powinno być regularnie wentylowane, podczas oglądania, aby zwierzęta nie były przeziębione.
 6. Karmiące kaktusy mogą być specjalnie zaprojektowane do tego typu żywienia roślin, ponieważ konwencjonalne nawozy organiczne lub mineralne mogą je poważnie uszkodzić.
 7. Latem kaktus lepiej jest umieścić na werandzie lub balkonie. Na zewnątrz będą mieli okazję złagodzić i wzmocnić się, co przyczyni się do ich łatwiejszego zimowania.
 8. Kaktusy są dość trudne do znoszenia dowolnych permutacji. Dotyczy to zwłaszcza zakrętów wokół własnej osi. Dlatego też doniczka z kaktusem nie powinna być obracana ani przenoszona z miejsca na miejsce bez pilnej potrzeby.

Kwitnące kaktusy w domu

Najczęściej kaktusy zaczynają kwitnąć na trzecim lub czwartym roku życia, a następnie prosimy właścicieli o nowe pąki każdej wiosny. W tym samym czasie kwiaty kwitną tylko kaktusami właściwa opieka i zapewniając okres zimowego spokoju.

Rodzaje kaktusów domowych

Teraz podajmy kilka nazw kaktusów, najbardziej odpowiednich do uprawy w domu:

 • Apocactus jest białawy;
 • kaktus domowy
 • Astrophytum of Capricorn;
 • Cereus z Peru;
 • Hamecereus Silvestri;
 • Cleistocactus Straussa;
 • Echinocereus cristae;
 • Mikhanovich Gimnokalitsium;
 • Mammillaria Bokasskaya ;
 • Nototaktus Otto;
 • Opuntia mały-napalony;
 • Nagana jest malutka;
 • Trichocereus jest biały.