Ta roślina jest określana jako pewna liczba bezpretensjonalnych. Wygląda całkiem imponująco zarówno w mieszkaniu, jak iw biurze. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje hodowców kwiatów w masowej uprawie tej rośliny, jest pracochłonność tego procesu, ponieważ drzewo rośnie bardzo wolno. Ale kwiat warto czekać. Istnieją trzy możliwości pomnożenia drzewa dolara.

Drzewo dolara - reprodukcja liści

Ta opcja jest najbardziej dostępna. Wyczyść ostry nóż lub skalpel, aby wyciąć wybrany liść. Następnie zanurzamy go w wodzie o ćwierć wysokości. Jeśli to konieczne, można nawet wyciąć kawałek papieru na płytach, ale upewnij się, że masz kawałek ogonek na każdej części.

Następnie bierzemy płytki pojemnik i kładziemy waty na dnie. Wlewamy wodę i kładziemy kęsy w tym wilgotnym środowisku. Aby zapobiec rozpadowi lub fermentacji, umieść na spodzie tabletkę węgla aktywowanego. Można go zastąpić drewnem. Teraz pozostaje tylko czekać. Korzenie z tą metodą reprodukcji drzewa dolara pojawią się około czterech miesięcy później.

Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że można suszyć wycięte liście na 24 godziny i natychmiast upuścić je w ziemię około dwóch trzecich wysokości. Co więcej, proces reprodukcji drzewa dolnego z arkuszem jest zasadniczo taki sam: musisz stale nawadniać glebę i zapobiegać jej wysychaniu.

Po zasadzeniu arkusza w ziemi konieczne jest zapewnienie mu warunków cieplarnianych. Pokrywamy nasadzenia słojem lub paczką. W trakcie dorastania od czasu do czasu wietrzono i nawadniano.

Drzewo dolara - rozmnażanie przez sadzonki

Do odtworzenia drzewa dolara za pomocą tej metody konieczne jest odcięcie łodygi od zdrowej rośliny. Cięcie musi znajdować się nieco powyżej poziomu gleby w doniczce. Cięte szypułki kroimy na kilka kawałków w taki sposób, aby na każdym z nich znajdował się liść i nerka, a plasterki pozostawić do wyschnięcia na godzinę. Że z ukorzenianiem nie było problemów, do zejścia z pokładu lepiej jest użyć wermikulitu. Musisz wcisnąć trzonek i wlać go dobrze. Do rootowania jak pomnożyć drzewo dolara Zajmie to około miesiąca.

Drzewo dolara - bulwy hodowlane

Aby odtworzyć kwiat drzewa dolara, należy rozważyć rośliny bulw. Jeśli znajdziesz na nich nowy punkt wzrostu, możesz zacząć dzielić. Z reguły nie ma problemów, ponieważ natura zrobi dla ciebie prawie wszystko.

Po podziale bulwę suszy się przez około godzinę i kruszy się w węglu drzewnym przed sadzeniem. Pozwoli to uniknąć rozpadu lub pojawienia się chorób. Nigdy nie wycinaj jednej dużej bulwy na małe, aby pomnożyć drzewo dolara, ponieważ jest to po prostu zniszczenie kwiatu.