Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że praktycznie każda broń jest używana w walce o żniwa. Na przykład jodu, zieleni brylantowej i nadmanganianu potasu dostępne w każdym zestawie pierwszej pomocy. Porozmawiamy o tym, jak dziś wykorzystać nadmanganian potasu w ogrodzie.

Jaki jest pożyteczny nadmanganian potasu dla roślin?

Co daje leczenie nadmanganianem potasu dla roślin:

  1. Przede wszystkim słaby roztwór nadmanganianu potasu pomaga chronić nasiona roślin przed zimnymi nimi szkodnikami i zarodnikami grzybów. Dlatego przed sadzeniem przyjmuje się, aby przez pół godziny wytrzymywał nasiona i bulwy nasienne roślin w słabym roztworze nadmanganianu potasu (0,5 grama nadmanganianu potasu na 100 mililitrów wody).
  2. Po drugie, nadmanganian potasu sam w sobie jest dobrym nawozem dzięki zawartemu w nim manganowi i potasowi. Jeśli rozpuścisz małą ilość nadmanganianu potasu i kwasu borowego w wiadrze z wodą, otrzymasz doskonały wierzchnia opatrunek na truskawki, porzeczki, jagody, maliny i agrest. Aby przeprowadzić takie karmienie najlepiej jest wczesną wiosną. Dobrze reagują na górny opatrunek nadmanganianem potasu z jabłek, wiśni, kapusty, grochu, fasoli, buraków i ziemniaków.
  3. Po trzecie słaby roztwór nadmanganianu potasu jest z powodzeniem stosowany jako lek terapeutyczny do leczenia roślin z różnych chorób o charakterze grzybowym. Na przykład truskawki można uratować w ten sposób od szarej zgnilizny i pomidorów z późnej zarazy.

Należy pamiętać, że nadmanganian potasu jest jedną z tych substancji, które należy stosować z pewnym stopniem ostrożności. Nadmierna fascynacja nadmanganianem potasu w ogrodzie może prowadzić do choroby i degeneracji roślin oraz zmniejszenia żyzności gleby z powodu nadmiaru potasu. Mangan można stosować tylko w obszarach, w których gleba jest zasadowa lub neutralna. przez reakcję .