Świętowanie Dnia Energii w większości krajów przypada na 22 grudnia. W grudniu kosztują najkrótsze dni światła, a ludzie najbardziej potrzebują światła. W niektórych byłych republikach Unii obchodzony jest w dawny sposób, w trzecią niedzielę pierwszego miesiąca zimy. Dlatego na przykład w Kazachstanie Dzień Energetyki może spaść 21 grudnia lub w innym dniu. W ZSRR został ustanowiony na cześć przyjęcia planu elektryfikacji młodego kraju - GOELRO, który rząd podpisał w 1922 roku. Właśnie dzięki temu wspaniałemu projektowi mieszkańcy miast i wsi wkrótce dowiedzieli się o istnieniu słynnej "żarówki Iljicza", która zastąpiła zwykłe świece i lampy naftowe.

Dzień energii jądrowej od 2005 roku w Rosji obchodzony jest jesienią. Dlaczego zdecydowałeś się osobiście świętować to święto? Z biegiem czasu zwykłe elektrownie wodne i wodne nie mogły w pełni zaspokoić rozwijającego się przemysłu. Zostały one zastąpione młodą energią jądrową. W krwawych latach II wojny światowej nasi naukowcy dokonali wielkich odkryć, które wkrótce wywróciły cały świat do góry nogami. 28 września 1942 r. Rząd przyjął rozkaz "O organizacji pracy nad uranem" i na wysokim szczeblu zatwierdzono utworzenie nowoczesnego laboratorium do badania jądra atomowego.

Jaki jest cel ogłoszenia dnia energetycznego?

Nie zauważamy ich pracy, gdy światła w pokoju są jasne, działa tv lub wrze czajnik . Na ulicy jest zima, słońce już dawno przeminęło, ale w mieszkaniach naszych mieszkańców jest ciepło, a światło świeci. Przerażające jest myśleć o tym, jak ludzie w przeszłości żyli w swoich ciemnych domach, oświetlonych przyćmionymi lampami i świecami woskowymi. Współcześni ludzie po prostu nie mogą obejść się bez najprostszych urządzeń gospodarstwa domowego, które znacznie poprawiły ich codzienne życie. Wszyscy żyjemy teraz w królestwie elektryczności. Dlatego nie powinniśmy zapominać o ludziach, którzy codziennie dostarczają nam światła i ciepła.

Wraz z nadejściem pierwszych instalacji elektrycznych pod koniec 19 wieku, specjaliści byli zobowiązani do ich utrzymania. Pojawiają się nowe niekonwencjonalne źródła światła i ciepła, ale dobra energia zawsze będzie w cenie. Przy każdej pogodzie specjaliści pracują w przedsiębiorstwach, eliminują wypadki, zapewniają nieprzerwaną moc naszym instalacjom elektrycznym, starając się zapewnić nam światło. Dzień Inżyniera Energetyki jednoczy wielu ludzi, próbując pogratulować im wakacji i podziękować im za ciężką pracę.