Krwotok występuje, gdy ściany naczyń krwionośnych są uszkodzone. Spowodowane jest to uszkodzeniem mechanicznym lub patologicznym. Może to obejmować różne choroby lub poważne obrażenia.

Ciężkie krwawienie w oku - przyczyny

Wśród przyczyn krwotoku odnotowano:

 • obrażenia od urazów tępych;
 • wpływ siły;
 • uszkodzenie kości czaszki i otaczających tkanek oka;
 • urazy klatki piersiowej, tułowia;
 • zamknięty uraz mózgu.

To tylko najważniejsze przyczyny, z powodu których może pojawić się krwotok w oku. Istnieje również wiele innych przyczyn, które są spowodowane chorobami patologicznymi, a nawet przewlekłymi.

Zanim dostaniesz lekarstwo na krwawienie w oku, musisz zdecydować o głównych objawach:

 1. Patologia, w której następuje wylanie krwi do przedniej komory oka, nazywa się "hyphema" - na oku tworzy się czerwona plama o równych konturach. Krew wypełnia całe oko. Wizja w tym przypadku nie jest osłabiona, tylko jeśli obszar źrenicy pozostaje pusty. Z reguły po kilku dniach taka krwawa formacja rozwiązuje się.
 2. Hemophthalmus - z powodu ciał szklistych ciała ocznego. Ta patologia pojawia się, gdy mechaniczne uszkodzenie powłoki oka. W wyglądzie, to wylewanie brązowego koloru jest czasami czerwonawe. Najczęściej wzrok znika podczas wylania oka. Pacjent często narzeka na ciemne plamy lub ostre błyski w ciągu dnia. Ten problem wymaga jedynie opieki medycznej, ponieważ patologia jest bardziej niż poważna, a samoleczenie może być szkodliwe. W takim przypadku krople do oczu z krwotoku nie pomogą.
 3. Pojawia się krwotok siatkówkowy, w którym to przypadku pacjenci skarżą się na pojawienie się siatki lub migotanie. leci . Wizja jest znacznie zmniejszona, a wszystkie obiekty, które są w stanie kontemplować chorych - niewyraźne.

Krwotok z oczu - leczenie

Do różnych powikłań krwotoku, odpowiednio, wymaga przyjęcia różnych środków. Na przykład, w przypadku hiphemy leczenie nie jest w ogóle wymagane. Ta forma z reguły przechodzi bez dodatkowych interwencji. W ciągu tygodnia możesz oczywiście kroplować specjalne krople, zakupione w aptece. Jeśli po tak łagodnej postaci objawy nie ustępują po upływie 10 dni w trakcie leczenia, wówczas konieczna jest pilna pomoc medyczna, w przeciwnym razie istnieje możliwość wystąpienia powikłań w postaci zapalenia błony naczyniowej, jaskry i zaćmy.

W przypadku wszystkich innych, bardziej złożonych postaci choroby, w tym z krwawieniem w twardówce oka, leczenie jest przepisywane bezpośrednio przez lekarza. Konieczna jest wstępna diagnostyka i specjalne kompleksowe leczenie. Pacjenci otrzymują zwykle leki hemostatyczne i naczyniowe usztywniające. Jeśli nie podejmiesz natychmiastowego działania, istnieje możliwość poważnego komplikacji, aż do utraty wzroku u jednego z rannych oczu.

Po krwawieniu z siatkówki leczenie w domu będzie całkowicie niewłaściwe. Wymaga pilnej hospitalizacji i zapewnienia natychmiastowej opieki medycznej. Zdarzają się przypadki, w których pacjent jest zaplanowany na operację.

Krwotok w oku - leczenie środków ludowych

Do leczenia stosuje się następujące składniki:

 1. Mocz - silny krwotok w oku stosowany zamiast kropli do leczenia domowego. Przed użyciem zagotuj go w miedzianym naczyniu z miodem.
 2. Mięso to stary sposób leczenia krwotoków w oku. Na uszkodzonym oku nie należy wkładać dużego kawałka surowego mięsa. Pomoże to zatrzymać krwotok i zmniejszyć plamkę krwi na oku.
 3. Cykoria - Specjalny dom i dość skuteczny wywar. Aby to zrobić, trzy łyżki cykorii zalać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie nalegać na 20 minut. Bulion jest przyjmowany wewnętrznie trzy razy dziennie. Możesz również użyć w postaci lokalnych balsamów.