O zaletach oleju rycynowego dla brwi i rzęs słyszeliśmy wszystko, ale fakt, że olej kamforowy do rzęs jest nie mniej użyteczny, jest znany niewielu. Ten wyjątkowy naturalny produkt znacznie poprawia wygląd rzęs, przez co stają się one grubsze i dłuższe.

Czy mogę smarować rzęsy olejem kamforowym?

Skład kamforowego oleju zawiera wiele witamin i minerałów, ale jeszcze więcej - niezbędnych kwasów i olejów, dzięki czemu może powodować pieczenie i łzawienie w kontakcie z błonami śluzowymi. Smarować olej kamforowy nie musi na zawsze i na czubki rzęs. Przydatne substancje stopniowo schodzą do korzeni, odżywiając je i drażniąc cebulki włosów, które mogą znacznie przyspieszyć wzrost rzęs. Oto najprostszy przepis na użycie kamfory Oleje do pielęgnacji rzęs :

  1. Weź paczkę za pomocą pędzla ze starego tuszu do rzęs, dokładnie umyj i osusz.
  2. Za pomocą pipety wkropl 3 krople oleju rycynowego i 5 kropel kamfory bezpośrednio do butelki.
  3. Za pomocą czystej szczotki do tuszu do rzęs wymieszaj składniki w środku. Należy to zrobić przed każdym użyciem.
  4. Nałożyć mieszaninę na rzęsy w taki sam sposób, jak tusz do rzęs. Poczekaj 20-30 minut, przetrzyj rzęsy bawełnianą tarczą.
olej kamforowy do rzęs

Zabieg ten nie jest zalecany na dobranoc, może wywołać poranne obrzęki pod oczami.

Kolejny sposób na nałożenie olejku kamforowego na rzęsy

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy oczyszczaniem rury z tuszki i mieszaniem składników, możesz po prostu zmyć szczoteczkę z opłucnej i zanurzyć ją w pojemniku z olejem kamforowym. Aby nie dostać za dużo pieniędzy, musisz wymazać szczoteczkę wacikiem. Następnie nakładaj olej na czubki rzęs. Nie zaleca się stosowania czystego oleju na cały hałas.

Po miesiącu regularnego stosowania oleju kamforowego zauważysz, że rzęsy stały się dłuższe i puszyste. To świetny sposób na przywrócenie normalnego wyglądu po pozbyciu się budowanie .