Każda kobieta może sobie pozwolić na poprawę jakości swoich włosów za pomocą innowacyjnych technologii kosmetycznych. Jedną z najbardziej dostępnych procedur jest przeszklenie włosów. Jak skuteczna i nieszkodliwa jest ta metoda?

Przeszklenie włosów: szkoda i korzyści

Istotą oszklenia jest obróbka włosów specjalnym środkiem na bazie ceramidów - tzw. Materiałów budowlanych do włosów. W procesie nanoszenia mieszaniny pory uszkodzonych włosów są wypełnione, powstaje film na powierzchni, który utrzymuje wypełniacz wewnątrz włosów. Z biegiem czasu jest on zmyty, a procedura szklenia musi zostać powtórzona ponownie. Środki do glazurowania przypominają bardzo dobrą farbę do włosów, która nie zawiera utleniacza. Składniki takiego barwnika są utrzymywane na pasmach z powodu ich pełnego wniknięcia w strukturę włosa. Po procesie glazury włosy nabierają zdrowego, lśniącego wyglądu, stają się elastyczne i obszerne. Szkody powodowane przez oszklenie polegają tylko na tym, że folia szkliwa pogarsza nieco wymianę tlenu we włosach, a mówiąc prościej, utrudnia "oddychanie". Aby zrekompensować to niedobór można zrobić, masując włosy w korzeniach, a także odżywcze maski w celu poprawy krążenia krwi w skórze głowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji, przeszklenie włosów nie wpłynie na pogorszenie ich wyglądu po zakończeniu działania glazury. Istnieją dwa rodzaje szkliwa: przezroczyste i kolorowe. W związku z tym i dwie możliwości: nadać połysk włosów, nie zmieniając koloru, lub zmienić kolor loków. Kolorowe oszklenie włosów jest tej samej barwy, ale bardziej ostrożne, trwałe, a nawet użyteczne.

Laminowanie i glazura włosów

Wiele kobiet wciąż nie rozumie różnicy między laminowaniem a oszkleniem włosów. Zewnętrznie, włosy po obu procedurach wyglądają prawie tak samo. To prawda, że ​​laminowanie jest dłuższą i droższą metodą, stosowaną głównie w kabinie. Istotą laminowania jest nałożenie specjalnego filmu na każde włosy, co nadaje włosom połysk i objętość. Po procedurze naprawiono folię żelazkiem lub suszarką do włosów. Efekt laminowania potrwa 1,5-2 miesięcy. Szklenie jest tańsze i łatwiejsze do wdrożenia. Chociaż "trzymaj" piękno włosów może być tylko 3-4 tygodnie. Możliwe jest nabycie pożądanej kompozycji i polakierowanie włosów w domu. Zastosuj mieszaninę jako normalną farbę do włosów, starzoną przez 15 minut. Wypłukany specjalnym utrwalaczem balsamu. Wygładzanie włosów żelazem po zmywaniu związku nie jest konieczne.

Produkty do szkliwienia włosów

Producenci produktów kosmetycznych i terapeutycznych oferują szeroki wybór szkliw do włosów. Zaznacz cel oszklenia - pierwszy krok w kierunku właściwego doboru kompozycji. Dla tych, którzy chcą ukryć siwe włosy lub po prostu zmienić kolor włosów, wymagana jest kolorowa glazura. W celu odnowienia i odświeżenia poprzedniego koloru stosuje się przeźroczystą glazurę, chociaż rozjaśnia włosy o pół tonu. Jeśli zamierzasz przeprowadzić procedurę szklenia w domu, konieczne jest określenie kwoty funduszy. Bardziej zniszczone, długie lub bardzo cienkie włosy wymagają więcej mieszanki. zestaw do glazury do włosów Zestaw do szklenia włosów nie różni się od zestawu do barwienia: te same rękawiczki, czapeczka z polietylenu, szczotka do mieszania barwnika i aktywatora, a także do nakładania produktu na loki.

Przeszklenie włosów: przed i po

Aby poczuć efekt oszklenia, wystarczy porównać włosy przed i po zabiegu. Pierwszą rzeczą, która zauważalnie cieszy oko, jest połysk i połysk loków. Objętość włosów jest zwiększona o co najmniej 15%. Końce włosów wyglądają znacznie zdrowiej, a same nitki posłusznie leżą we właściwym kierunku.