Jerozolima jest bogaty w starożytne atrakcje, które przyciągają turystów z całego świata. Bez względu na moc wiary, prawie każda osoba marzy o dotykaniu świętych miejsc w różnych okresach ich życia. Jednym z takich świętych miejsc dla całego chrześcijaństwa jest Ogród Getsemani w Jerozolimie.

Cechy Ogrodu Getsemani

Ogród Getsemani jest nadal znany z owocowych drzew oliwnych. Pomimo faktu, że w latach 70 rzymskie wojska prawie całkowicie zniszczyły Jerozolimę i wycięły wszystkie oliwki w ogrodzie, drzewa przywróciły im wzrost, dzięki niewiarygodnej żywotności. Dlatego przeprowadzone badania i analiza DNA dowiodły, że korzenie wielu oliwek na Górze Oliwnej rosną od samego początku naszej ery, to znaczy byli współcześni z Chrystusem.

Według oficjalnej religii chrześcijańskiej, Chrystus w ogrodzie Getsemani odbył swoją ostatnią noc przed udręką i ukrzyżowaniem w nieustannej modlitwie. Dlatego dziś to miejsce słynie z niewyczerpanego przepływu turystów z różnych krajów. Przewodnicy i przewodnicy mówią, że to właśnie te wiekowe oliwki modliły się za Jezusa. Chociaż wielu uczonych jest skłonnych uwierzyć, że może to być jakiekolwiek miejsce w miejscu Getsemane, w centrum którego znajduje się ogród oliwny.

Древние деревья в Гефсиманском саду

Ogród Getsemani - opis

Gdy już znajdziesz się w Jerozolimie, łatwo jest ustalić, gdzie znajduje się Ogród Getsemani, znajduje się on we wszystkich przewodnikach, broszurach iw każdym hotelu można znaleźć przewodnika, który jest gotowy do zorganizowania wycieczki do tego miejsca. Ogród jest na stokach Oleisty lub Górze Oliwnej w dolinie Cedronu. Ogród Getsemani zajmuje niewielką powierzchnię 2300 m². Odległa część ogrodu graniczy z bazyliką Borenii lub Kościołem Wszystkich Narodów. Ogród jest ogrodzony wysokim kamiennym ogrodzeniem, wejście do ogrodu jest bezpłatne. Ogród Getsemani w Jerozolimie, przedstawiony w broszurach i broszurach podróży, odzwierciedla obecny stan krajobrazu. Pomimo dużego dziennego ruchu, porządek w ogrodzie Getsemani jest dokładnie monitorowany, na terenie czystym ścieżki między drzewami są usiane drobnym białym żwirem.

Ухоженные аллеи Гефсиманского сада

Od drugiej połowy XIX wieku Ogród Getsemani prowadzony jest przez klasztor franciszkański w Kościele katolickim, dzięki ich staraniom w ogrodzie wzniesiono wysokie kamienne ogrodzenie.

Ogród Getsemani (Izrael) jest dziś jednym z głównych miejsc odwiedzania turystów i pielgrzymów. Wejście do ogrodu odbywa się od 8.00 do 18.00 z dwugodzinną przerwą od 12.00 do 14.00. W pobliżu ogrodu znajduje się kilka sklepów z pamiątkami, w których serwowane są oliwy z oliwek z ogrodu Getsemani i koraliki z nasion oliwnych.

Kościół obok Ogrodu Getsemani

W pobliżu oliwnego ogrodu znajduje się kilka kultowych kościołów dla chrześcijańskiego świata:

  1. Kościół wszystkich narodów , który również należy do franciszkanów. Wewnątrz znajduje się kamień w części ołtarzowej, na której, zgodnie z legendą, Jezus modlił się w noc przed aresztowaniem.
  2. Nieco na północ od Ogrodu Getsemani znajduje się Kościół Wniebowzięcia NMP , w którym według legendy znajdują się groby Joachima i Anny, rodziców Dziewicy, a także pochówek samej Marii Panny, po której otwarciu znaleziono pas Dziewicy i jej welon pogrzebowy. Dzisiaj Kościół Wniebowzięcia należy do Armeńskiego Kościoła Apostolskiego i Kościoła Prawosławnego w Jerozolimie.
  3. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Rosyjski Kościół Prawosławny Marii Magdaleny , pod którym działa klasztor Getsemani.

Wszystkie te kościoły znajdują się w odległości spaceru od Ogrodu Getsemani, turyści mogą łatwo dostać się tam, aby dotknąć chrześcijańskich świątyń.

Гефсиманский сад поражает своей красотой Jak się tam dostać?

Do Ogrodu Getsemani można łatwo dojechać środkami transportu publicznego. Aby to zrobić, możesz użyć jednej z dwóch opcji:

  1. Jedź autobusem nr 43 lub nr 44 z Damaszku.
  2. Aby dostać się na linie autobusowe firmy "Egged" pod numerami 1, 2, 38, 99, trzeba dostać się do przystanku "Lwia wrota", a następnie przejść około 500 m.