Kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Izrael , to rosyjski kościół prawosławny. Został zbudowany na cześć cesarzowej Marii Aleksandrowny, żony Aleksandra II. Kościół został nazwany na cześć jednego z najważniejszych świętych rosyjskiego prawosławia - Marii Magdaleny. Świątynia znajduje się w departamencie ROCA, a jest to klasztor.

Церковь святой Марии Магдалины - русская православная церковь Historia stworzenia

Pomysł zbudowania kościoła na cześć cesarzowej złożył archimandryt Antonin. Wybrał także miejsce na zboczu Góra Oliwna , nabyte jesienią 1882 roku.

Pierwszy kamień został złożony w 1885 roku, autorem projektu był architekt David Grimm. Prace prowadzone były pod nadzorem archimandrytów, architektów z Jerozolimy. Wszystkie dzieci cesarzowej Marii Aleksandrownej, w tym cesarz Aleksander III, przeznaczyły fundusze na budowę kościoła.

W 1921 r. W kościele pochowano ciała męczenników męczenników Wielkiej Księżnej Elżbiety Fiodorowna i jej koleżanki z Barbary. W 1934 r. Szkocka Maria Robinson, która nawróciła się na prawosławie, założyła wspólnotę kobiecą w imię zmartwychwstania Chrystusa, istnieje do dnia dzisiejszego. Mnisi, którzy tu mieszkają, opiekują się ogrodem i udekorowali kaplice w wielkie chrześcijańskie święta.

Церковь святой Марии Магдалины отличается невероятной архитектурой Architektura i wnętrze kościoła

Złote kopuły uderzają zewsząd Jerozolima . Do rejestracji wybrano styl moskiewski, kościół św. Marii Magdaleny (Getsemane) zwieńczony jest siedmioma "żarówkami". Do budowy użyto białego i szarego kamienia jerozolimskiego.

W kościele znajduje się mała dzwonnica, do stworzenia ikonostasu użyto białego marmuru, który zdobią także ozdoby z brązu, a podłoga wykonana jest z marmuru wielobarwnego. W kościele przechowywane są ikony "Hodegetria", Maria Magdalena, wielebna starszyzna Optiny. Wiele z nich, a także murale na ścianach należą do znanych rosyjskich malarzy. Aby dostać się do kościoła, musisz przejść od Ogród Getsemani .

Внутреннее убранство церкви Jak się tam dostać?

Znalezienie kościoła jest niezwykle łatwe, wystarczy przejść od Lwiej bramy do drogi do Jerycha. Trzeba przejść w kierunku Kościoła Wszystkich Narodów, a następnie skręcić w prawo na pierwszym zakręcie.

Jeśli spacer jest zbyt męczący, możesz skorzystać z transportu publicznego - autobus nr 99.