Wiele dziewcząt już myślało o nadchodzącym odchudzaniu wyobrażając sobie życie bez radości w odrzuceniu wszystkich smacznych i słodkich. Jednak nie jest konieczne porzucanie wszystkich przysmaków, ponieważ w prawie każdej diecie można wprowadzić słodkie potrawy z żelatyną.

Czy żelatyna jest dla ciebie dobra?

Żelatyna jest przydatna dla całego organizmu: przy regularnym stosowaniu możesz zauważyć, że twoje włosy, paznokcie i skóra zaczęły wyglądać znacznie lepiej i piękniej. Ponadto ten produkt ma wielki wpływ na zdrowie stawów. Ale najważniejsze dla nas - żelatyna do odchudzania pozwala przygotować doskonałe niskokaloryczne desery, które pomogą rozweselić w trudnym, na wpół zagłodzonym okresie.

Żelatyna: kaloria

Żelatyna jest ekstraktem z kości zwierząt i jest prawie czystym białkiem. Kalorie w niej zawarte to 355 na 100 gramów - ale nie zapominaj, że podczas gotowania rozcieńczamy je około 6-8 razy (na jedną łyżkę stołową żelatyny - 6-8 łyżek wody), co oznacza od 100 gramów gotowego produktu do 40 kalorii. Oczywiście, zawartość kalorii w produkcie doda cukier i żywność, na podstawie których powstaje galaretka, ale jeśli sprawisz, że produkt nie będzie zbyt słodki lub dodasz substytuty cukru, pozostanie on niskokaloryczny.

Przygotowanie żelatyny

gotowanie żelatyny

Najczęściej wszystkie dania przygotowywane są na bazie żelatyny jednakowo. Żelatyna wlewa się z wodą (ile potrzeba żelatyny - oblicz ją samemu, biorąc pod uwagę, że zamienia ilość płynu w galaretkę 6-8 razy większą od objętości) i pozwala mu pęcznieć, a następnie rozpuścić w kąpieli wodnej lub w konwencjonalnej kuchence mikrofalowej w ciągu zaledwie 30-40 sekund, oraz następnie dodać do soku owocowego lub potraw mięsnych, w zależności od tego, co zdecydujesz się ugotować.

Żelatyna w domu może być stosowana na deser, który nie zawiera żadnych kalorii oprócz tych, które są w żelatynie. Aby to zrobić, zrób galaretkę ... z herbaty. Z pysznej herbaty, może jagód lub owoców. Ta niesamowita przysmak czasami wymaga długich poszukiwań odmiany, która pasuje do Twojego gustu, ale wynik jest tego wart.