Futurystyczny styl - jeden z najjaśniejszych i najbardziej oryginalnych, powstały w latach 70., nie traci na znaczeniu. Dziś przejawy futuryzmu można znaleźć nie tylko w sztuce i malarstwie, ale także w odzieży, designie, architekturze, literaturze.

Główne cechy futuryzmu są czymś kosmicznym i fantastycznym, odrzuceniem przeszłości i teraźniejszości, pędem ku przyszłości.

Futurystyczny styl ubioru

Szczególnie silne pozycje przyjęły futuryzm w modzie. Wielu współczesnych projektantów stosuje się do tego kierunku stylistycznego, tworząc swoje arcydzieła. Futuryzm w ubraniach jest łatwy do rozróżnienia, ponieważ ma wiele cech charakterystycznych dla tego kierunku. Na przykład jasnym znakiem futurystycznego stylu są rzeczy o złamanych geometrycznych lub płynnie opływowych kształtach, stopione kolory metalu, uzupełnione błyszczącymi akcesoriami i butami. Aby zakończyć integralność obrazu, wykonaj odpowiedni makijaż i fryzurę.

Ubrania w stylu futuryzmu, choć bazują na klasycznych modelach dopasowanych sukienek, strojów do spodni, spodni i kurtek, ale jednocześnie są dość oryginalne i bardziej odpowiednie na wybiegi niż na codzienne. Jednak niektóre elementy można jeszcze pożyczyć. Dotyczy to zwłaszcza innowacyjnych materiałów o błyszczącej teksturze i metalicznym odcieniu. Te tkaniny są idealne do noszenia na wieczór.

Retro futuryzm

Futuryzm retro pojawił się w modzie w latach 50. ubiegłego wieku i był uosobieniem wyobrażeń o odzieniu przyszłości w modelach nowoczesności. Można rozważyć założyciela tego kierunku Pierre Cardin , która po raz pierwszy została zaprezentowana publiczności, charakterystyczne produkty retro futuryzmu - sukienki trapezowe z geometrycznymi wycięciami, uzupełnione kaski i plastikowe okulary.

Znany projektant Paco Rabann poparł pomysł i zasugerował własną wizję przyszłości odzieży wykonanej z celofanu i plastiku, której stylistyka cyklicznie pojawia się w pracach współczesnych projektantów. Na przykład niektóre produkty znanych na całym świecie marek o architektonicznym kroju, obszernych kształtach, metalizowanych lub półprzezroczystych tkaninach sprawiają, że ubrania są jaskrawym ucieleśnieniem stylu retro futurystycznego. Błyskotliwe akcesoria i dodatki w postaci meloniki i hełmy podkreślają temat przestrzeni.

Futurystyczny styl1Futurystyczny styl 2Futurystyczny styl 3
Futurystyczny styl 4Futurystyczny styl 5Futurystyczny styl 6
Futurystyczny styl 7Futurystyczny styl 8Futurystyczny styl 9