Początkowo futuryzm jest uważany za kierunek w sztuce lat 10 - 20 ubiegłego wieku. W próbach tworzenia sztuki przyszłości bardzo często futuryzm odwrócił się od trendów, trendów, tradycji współczesności, pogrążając się w nieznanych głębinach przyszłości. Z czasem futuryzm przeniknął we wszystkie sfery życia kulturalnego i moda oczywiście nie mogła znieść. I choć futuryzm w modzie rozwijał się wolniej niż w malarstwie czy literaturze, to nadal zajmował miejsce honoru zarówno w sercach, jak i na wybiegach współczesnej mody.

Futuryzm w ubraniach

I pomimo wieku technologii, postępów, które przeskakują i wkracza w nasze domy, oraz faktu, że wszystko, co można wymyślić, zostało już wynalezione, futuryzm ewoluuje, i to jest całkowicie naturalne, znaczna liczba projektantów nadal "głosi" Ten trend jest w modzie.

Nawet u zarania ery futuryzmu projektanci byli zaskoczeni ich modnymi rozwiązaniami. Musisz zgodzić się, że sukienka wykonana z papieru lub folii aluminiowej, a nawet stroje wykonane z metalowych łańcuchów lub szklanych fragmentów jest dziwną zasłoną na każde wydarzenie. Ta niezwykła tradycja couturier zachowała się do tej pory. Futuryzm w dzisiejszych ubraniach to pewna kombinacja sztucznej odzieży kosmicznej, która ma dwa główne kierunki. Po pierwsze, projektanci oferują dość proste, często bezkształtne ubrania z metalowymi częściami lub materiałem, który naśladuje metal, który może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Po drugie, niektórzy projektanci są podatni na rzeczy, które przerastają części ciała. Tak więc, w niektórych kolekcjach są produkty z naprawdę dużymi kieszeniami, często ubrania wyróżniają się ostrymi ramionami lub ogromnymi ozdobnymi nakryciami głowy.

Pomimo tego, że styl futuryzmu w ubraniu pojawił się w odległych latach 60., nadal zadziwia i zadziwia wyobraźnia zwykli mieszkańcy. Dziś futuryzm w ubraniach jest łatwy do rozpoznania dzięki pewnym oznakom. Główną cechą kolekcji futurystycznych jest innowacyjne podejście, wykorzystanie innowacyjnych materiałów, przewaga w produktach lub akcesoriach efektu "ciekłego metalu" lub po prostu genialne elementy ubioru. Ważnym elementem futuryzmu lub modernizmu, jak się go nazywa, jest również złamana geometria lub, przeciwnie, opływowe formy aerodynamiczne.

futuryzm w modzie 1futuryzm w modzie 2futuryzm w modzie 3
futuryzm w modzie 4futuryzm w modzie 5futuryzm w modzie 6
futuryzm w modzie 7futuryzm w modzie 8futuryzm w modzie 9