Grzyb w łazience - to problem wielu domów, więc musisz wiedzieć, dlaczego się pojawia i, co najważniejsze, jak sobie z tym poradzić. Wszakże to zjawisko nie tylko psuje wnętrze, ale także jest niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Co to jest niebezpieczny grzyb w łazience i dlaczego się pojawia?

Czarne ściany i sufit w łazience są wynikiem żywotnej aktywności w tym pomieszczeniu grzyba. Wdychając swoje argumenty, ludzie mogą mieć problemy, takie jak kaszel, bóle głowy, katar, nudności, reakcje alergiczne na skórę, gorączka reumatyczna a nawet astmę.

Główne przyczyny grzybów w pomieszczeniu - nadmierna wilgotność, a także korzystna temperatura. Tak więc, jeśli wilgotność w łazience przekracza 70%, a temperatura wynosi + 15 ° C, można oczekiwać pleśni. Kolejnym czynnikiem jest słaba wentylacja w łazience.

Jak usunąć grzyb w łazience: sposób walki i zapobiegania

Jeśli grzyb w pokoju wszędzie, bez naprawy tutaj nie wystarczy. Trzeba usunąć uszkodzony tynk za pomocą łopatki, oczyścić wszystko i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po tym, zdecydowanie powinieneś traktować ściany i sufit specjalnymi środkami przeciwgrzybiczymi, najlepiej zrobić to dwa razy. Mogą to być narzędzia sprzedawane w sklepach ze sprzętem lub te, które zawierają chlor. Siarczan miedzi skutecznie walczy z pleśnią (roztwór 100 gramów substancji na 10 litrów wody).

Dobrym środkiem przeciwko grzybowi w łazience, który jest widoczny między szwami płytki, jest roztwór wybielacza i wody o stosunku 1: 1. Nakłada się na zaatakowane obszary sprayem przez 5 minut, a następnie dokładnie zmywa. Następnie połączenia są nakładane na szczeliwo. Ważne zastrzeżenie: walka z pleśnią jest niezbędna w rękawicach i respiratorze, aby zapobiec wnikaniu zarodników do ciała, Grzyby w łazience - jak handlować1 jak również chronić się przed czynnikami przeciwgrzybiczymi.

Usunięcie grzyba w łazience może nie być konieczne, jeśli podejmiesz środki zapobiegawcze na czas. W tym przypadku wilgotność w łazience powinna wynosić około 30%, co osiąga się, instalując tutaj wysokiej jakości podgrzewany wieszak na ręczniki. Ponadto nie należy zapominać o znaczeniu wietrzenia łazienki i jej wentylacji. Jeśli istnieje taka możliwość, konieczne jest, aby wszystkie ściany i sufity zostały potraktowane środkiem przeciwgrzybiczym przed rozpoczęciem prac naprawczych. Przyczyną grzyba może być zła, ciągle mokra i pocąca się hydraulika, więc kwestia ta powinna być również pod kontrolą. W końcu pleśń jest zarówno brzydka, jak i niebezpieczna, więc nie można pozwolić, aby ta kwestia przebiegła pomyślnie.