Reumatyzm jest częstą chorobą, która dotyka tkanki łącznej stawów. Najczęściej towarzyszą jej sezonowe zaostrzenia i nieprawidłowości w pracy układu sercowo-naczyniowego.

Przyczyny reumatyzmu

Objawia się przez infekcje paciorkowcami, ubogie dziedziczenie, żużel krwi z powodu niewłaściwej diety. Chorobą może być zaostrzenie szkarlatyny, przenoszone "na stopę" bólu gardła, zapalenia gardła.

Rozpoznanie reumatyzmu

W warunkach laboratoryjnych dość trudno jest ustalić reumatyczną przyczynę bólu.

Opcje diagnostyczne są nieliczne, ale wystarczająco złożone:

  • analiza obecności paciorkowców grupy A;
  • analiza hematologiczna (biochemia krwi) na obecność reumatyzmu w ostrej fazie.

Najczęściej diagnozę podejmuje się ze względu na wyraźne objawy kliniczne reumatyzmu. Metody laboratoryjne są stosowane niezwykle rzadko.

Możesz zobaczyć naruszenia podczas:

  • USD serca;
  • EKG (objawiające się zaburzeniami rytmu serca);
  • prześwietlenie

Leczenie reumatyczne

Przy zaostrzeniu choroby zaleca się odpoczynek w łóżku, czasami hospitalizację przez kilka tygodni. Jak leczyć reumatyzm decyduje tylko lekarz, łącząc terapię lekową z lekami ludowymi lub zabiegami, które można wykonać w domu. Najczęściej przepisywane leki przeciwzapalne wraz z glikokortykoidami prednizolu.

Dodatkowo, w zależności od sytuacji, przepisywane są antybiotyki z grupy penicylin z immunostymulantami "Histoglobulin".

Głównym lekiem na reumatyzm jest sen i odpoczynek, właściwe odżywianie. Fizjoterapia jest stosowana w celu uniknięcia skutków choroby. Rozgrzej chore miejsca lampami UHF, przeprowadź elektroforezę, kąpiele radonowe i ozonowe.

Leczenie reumatyzmu za pomocą środków ludowych zaleca się w połączeniu z leczeniem farmakologicznym, pod nadzorem lekarza. Dzięki procedurom domowym możliwe jest złagodzenie obrzęku podczas zaostrzenia, uśmierzenie bólu, usunięcie ciężkiego zapalenia za pomocą naturalnych środków.

Głównymi recepturami tradycyjnej medycyny w ich składzie są cytryna. Pomaga łagodzić stany zapalne, używać soku i skórki. Również uważany za skuteczny - napar z pączków brzozy, tłuszczu zwierzęcego (niedźwiedzia, nutrii, borsuka).

Jak całkowicie wyleczyć reumatyzm, bez nawrotów - jeszcze nie badano. Bardzo często choroba zaczyna pojawiać się z nową siłą w okresie poza sezonem, po przeziębieniu, grypie, zaostrzeniu choroby serca.

Maść na reumatyzm

Maść na reumatyzm można przygotować w domu - będzie to wymagało:

  • kamfora;
  • alkohol;
  • sucha musztarda.

To narzędzie ma efekt lokalny, łagodzi ostry ból i stany zapalne.

Zapobieganie reumatyzmowi

Zapobieganie reumatyzmowi dzieli się na główny i wtórny:

Profilaktyka pierwotna obejmuje zapobieganie chorobie:

  • poprawiają odporność, temperują ciało, monitorują odżywianie, odpoczynek;
  • terminowe leczenie zakażeń paciorkowcami.

Pomocniczy powinien kierować wszystkimi siłami, aby zapobiec nawrotom ataków reumatycznych.

Dieta na reumatyzm wiąże się z redukcją alergenów w żywności, usuwaniem stanów zapalnych, korektą zaburzeń metabolicznych, Jak leczyć reumatyzm zmniejsza szkodę z powodu narkotyków.

Odżywianie na reumatyzm jest zalecane, biorąc pod uwagę skłonność do chorób nerek, problemy z przewodem pokarmowym, zaburzenia krążenia lub procesy metaboliczne organizmu. Zaleca się zwracanie uwagi na chleb bez soli, zupy warzywne, produkty mleczne (zwłaszcza twarożek i twardy ser), mięso dietetyczne i ryby gotowane w podwójnym kotle, gotowane owoce i warzywa, zboża, kompoty.

Przyprawy, ostre potrawy, żywność w puszkach, rośliny strączkowe, wątroba, smażone mięso i ryby, kakao, kawa, ciastka, pieczenie powinny być wyłączone z diety.