Znany od wielu lat z dzieciństwa, lek Fukortsin jest często nazywany "czerwoną zielenią" w życiu codziennym. to, podobnie jak roztwór jaskrawej zieleni, gdy jest używany, plami skórę, ale nie na zielono, ale na czerwono. Więcej szczegółów na temat tego, co jest Fukorcin, wskazania do stosowania tego leku i ograniczenia do recepty, będziemy rozważać dalej.

Fukortsin - skład i właściwości

Inną nazwą tego leku jest Castellani Liquid. Jest nasyconym ciemnoczerwonym roztworem o specyficznym, rozpoznawalnym zapachu. Produkt jest pakowany w barwione szklane butelki, które niektórzy producenci dostarczają z korkociągiem lub gazikami dla łatwości użycia. Skład Fukortsin ma następujące (składniki aktywne):

 • Kwas borowy jest substancją antyseptyczną, przeciwzapalną, ma działanie ściągające;
 • fenol - związek o właściwościach bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych;
 • Rezorcynol - substancja o silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym, przeciwzapalnym, dermatochronnym i przeciwłojotokowym;
 • fuchsin basic - syntetyczny barwnik anilinowy, który ma właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne.

Substancje pomocnicze tego roztworu to:

 • alkohol etylowy;
 • aceton;
 • woda destylowana.

Fukortsin, którego wskazania do stosowania są omówione bardziej szczegółowo poniżej, jest środkiem do użytku zewnętrznego, mającym szkodliwy wpływ na szeroki zakres patogenów bakteryjnych i grzybowych, zatrzymując procesy infekcyjno-zapalne na różnych etapach i promując regenerację uszkodzonych tkanek.

фукорцин состав

Fukortsin (roztwór) - wskazania do stosowania

Roztwór Fucocin nadaje się do następujących rodzajów uszkodzeń:

 • zmiany grzybicze tkanki skórnej ( porosty candida grzyb stóp itp.);
 • krostkowa wysypka (paciorkowiec paciorkowiec, trądzik, konflikt, zapalenie mieszków włosowych itp.);
 • naruszenia integralności skóry (skaleczenia, otarcia, pęknięcia, uszkodzenia erozyjne, płytkie rany, modzele itp.);
 • formy tłuszczowe i mieszane łojotok .

"Red Zelenka" Fukortsin - zgłoszenie

Fukortsin, którego wskazania do stosowania obejmują najczęstsze rodzaje uszkodzeń skóry, występujące w życiu codziennym iw przyrodzie, jest niemal uniwersalnym środkiem antyseptycznym. Co więcej, lek jest skuteczny zarówno w już opracowanym procesie zakaźnym, jak i w jego zapobieganiu w przypadku wysokiego ryzyka infekcji bakteriami lub grzybami. Jeśli Fukorcin jest stosowany do tych zmian, zastosowanie tego rozwiązania pomoże szybko zatrzymać stan zapalny, zapobiec płaczowi i przyspieszyć gojenie.

Biorąc pod uwagę dowody, Fukortsin może być stosowany do samoleczenia, ale powinien kierować się ważnymi zaleceniami:

 • roztwór nanosi się punktowo na zmiany za pomocą bawełnianego wacika lub wacika;
 • Nie stosować na duże obszary skóry;
 • niedopuszczalne jest leczenie otwartych ran lekami (tylko krawędzie);
 • po zastosowaniu leku jest prawdopodobnie uczucie nieintensywnego pieczenia i swędzenia, przechodzenia przez kilka minut;
 • Leczenie produktem Fucorcin można przeprowadzać 2-4 razy na dobę;
 • Używaj ostrożnie produktu, aby nie plamić ubrań, artykułów gospodarstwa domowego, prania itp.

Fukorcin przy wiatraku

Ospa wietrzna (ospa wietrzna) jest chorobą wirusową, którą większość ludzi znosi w dzieciństwie. Charakterystycznym objawem patologii jest pojawienie się uogólnionej świądowej wysypki (najpierw w postaci różowych plamek, następnie w postaci grudek i pęcherzyków). Stosowanie Fukortsyny u dzieci często występuje w tej chorobie, ale nie w celu zneutralizowania wirusa wywołującego wysypkę, ale w celu zapobiegania wtórnej infekcji bakteryjnej w wyniku rozczesywania elementów zapalnych.

Fukortsinom może tylko rozmazać pryshchiki pojawiające się podczas ospy wietrznej, bez wpływu na zdrową skórę i błony śluzowe, a przed tym powinien być zatwierdzony przez lekarza prowadzącego. Narzędzie jest w stanie nieco zmniejszyć swędzenie, przyspieszyć gojenie wysypki, które przy właściwym podejściu do leczenia mija się bez śladu. Ponadto, dzięki właściwościom barwiącym leku, możliwe jest "tagowanie" nowych elementów w celu śledzenia, kiedy przestają się pojawiać. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, kiedy dziecko może już komunikować się ze zdrowymi dziećmi bez ryzyka infekcji.

фукорцин при ветрянке

Fukortsin z streptodermą

Do zaburzeń w chorobie, takich jak streptodermia, przyczyniają się paciorkowce i ich produkty przemiany materii, penetrujące grubość skóry. W zależności od ciężkości uszkodzenia można przepisać zarówno ogólnoustrojowe leki antybiotyczne, jak i lokalne leki do natychmiastowego leczenia zmian. Roztwór Fukortsin często znajduje się w tej chorobie.

Ciecz Castellani powinna być nakładana na strefy erupcyjne 3-4 razy dziennie, mając na uwadze, że zwilżanie zmian w tej chorobie jest zabronione, aby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji na inne obszary i nasilenia procesu zapalnego. Ponadto, w leczeniu zmian streptodermalnych u Fukortsin, należy odstąpić od leczenia tym środkiem antyseptycznym w obszarze wokół oka, w strefie oczodołowej, w błonach śluzowych jamy ustnej, w nosie i narządach płciowych.

Fucorcin z grzyba

"Czerwona Zelenka" - skuteczny środek przeciwko powierzchownym zmianom grzybiczym skóry wywołanym przez różnego rodzaju patogenne grzyby. W tym celu lek zaleca się leczyć dotknięte obszary skóry kilka razy dziennie, aż skóra uzyska zdrowy wygląd i strukturę. Jeśli obszar zmiany jest duży, preferowany powinien być inny czynnik zewnętrzny.

Jeśli chodzi o możliwość zastosowania roztworu Fukorciny z grzyba paznokcia, w tym przypadku lek jest nieskuteczny, nie jest w stanie przebić grubości płytki paznokcia. Ten środek antyseptyczny może być stosowany wyłącznie w celu zapobiegania infekcjom grzybiczym, gdy gwoździe są ranne (w przypadku nieostrożnego cięcia, złamania itp.), Dzięki czemu leczenie nastąpi wcześniej.

Fukortsin - zastosowanie w ginekologii

Wiele osób zastanawia się, czy Fukorcin może być stosowany w leczeniu różnych problemów ginekologicznych. Wskazania do stosowania leku Fukortsin nie zapewniają jego celu w patologiach sfery żeńskiej narządów płciowych, ale nie zakłóca to jej aktywnego stosowania. Tak więc leczenie Fukortsinom odbywa się z wysypką na genitaliach (opryszczka narządów płciowych, kandydoza na zapalenie sromu itp.). Warto zauważyć, że w takich przypadkach terapia nie jest szczególnie skuteczna i lepiej jest stosować leki specjalnie zaprojektowane do leczenia w takich chorobach.

Rozwiązanie Fukortsin - przeciwwskazania

Przeciwwskazania Fukorcin leku do stosowania ma następujące:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • nadwrażliwość na składniki roztworu;
 • przewlekła alergiczna dermatoza.

Fukortsin - analogi

Fukortsin - alkoholowy roztwór antyseptyczny, który nie ma odpowiednika w kompleksie składników aktywnych. W tym samym czasie, w oparciu o efekt terapeutyczny leku, można znaleźć sporo leków zastępczych, które można stosować w tych samych wskazaniach, co płyn Castellani. Przedstawiamy niektóre analogi Fucortin, które są również produkowane w formie rozwiązań zewnętrznych:

 • Brilliant green;
 • Błękit metylenowy;
 • Chlorheksydyna;
 • Saledez;
 • Fucaceptol;
 • jod, itp.

Fukortsin bezbarwny

Ze względu na to, że Fukortsin jest czerwonym roztworem barwiącym, jest bardzo zauważalny na skórze i słabo zmyty. Jest to znacząca wada leku. Alternatywą może być podobny lek o identycznych właściwościach, który ma taki sam skład, ale bez włączenia fuksyny, nadając roztwórowi barwę. Bezbarwny Fukortsin wyprodukowany w niektórych aptekach na zamówienie.

чем смыть фукорцин

Fukortsin lub brylantowa zieleń - co jest lepsze?

Zelenka (roztwór jaskrawozielonej zieleni) jest powszechnym lekiem, który podobnie jak płyn Castellani stosowany jest w przypadku zmian skórnych, zmian zapalnych tkanek itp. Jednoznacznie jest powiedzieć, który z dwóch leków - Fukorcin lub zelenka - jest bardziej skuteczny, jest niemożliwy, ponieważ. skuteczność leków określają różne czynniki: rodzaj patogenu, nasilenie zmiany, indywidualna reakcja organizmu na składniki kompozycji leku, itp. Jednakże, zauważamy, że zielony liść jest gorszy od Fucorcina pod względem aktywności przeciwgrzybiczej.

Jak zmyć Fukortsin ze skóry?

Dla tych, którzy leczą zmiany skórne za pomocą danego leku, rzeczywiste pytanie brzmi: zmyć Fukorcin. Oto lista środków, za pomocą których można usunąć czerwone plamy z leku z powierzchni skóry:

 • mydło do prania;
 • alkohol salicylowy;
 • mieszanina amoniaku z nadtlenkiem wodoru;
 • nalewka z nagietka;
 • środek do demakijażu oczu;
 • woda kolońska;
 • sok z cytryny.